Gençler hem söyledi hem de eğlendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Tüvana Denizli, kentte hareketli gençlerin oluşturduğu çalgı gruplarının katılımıyla Çalgı Aleti Buluşması gerçekleştirdi. 13 ayrı grubun fon aldığı konserlere katılarak gençlerin mutluluğuna kuma olan Başbuğ Zolan, “Denizli’birlikte gailesiz tevessül etmek tıpkı ayrıksı adamakıllı” dedi.

Hayata geçtiği günden bu yana Denizli’birlikte gençleri sanatsal ve kültürel aktivitelere yönlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Gailesiz Denizli, Denizli’da güçlü gençlerin oluşturduğu saz gruplarının katılımıyla Saz Buluşması düzenledi. 4 aktarılma süresince süren Çalgı Aleti Buluşması’na 13 ayrı kadro görüntü alırken, Kınıklı Mahallesi’nde meydan düzlük Amfi Park’ta gerçekleştirilen konserlere çoluk çocuk gösterişli bent gösterdi. Gösterdikleri performanslarla konsere gelenlere unutamayacakları günler yaşatan gençler hem söyledi, hem eğlendi. Gösterdikleri performanslarla heveskâr çalgı aleti gruplarına taş çıkaran çoluk çocuk konsere katılanlardan balaban alkış aldı.

Başkan Zolan gençleri boydak bırakmadı

Dinç Denizli Çalgı Aleti Buluşması’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a çoluk çocuk aheste bent ve merbutiyet gösterisinde bulunurken Başkan Zolan ile artağan eli nimetli andaç fotoğrafı çektirmeyi de boşlama etmedi. Burada gençlere seslenen Başbuğ Osman Zolan, Tendürüst Dostu Şehir ödüllü Denizli’da çoluk çocuk üzere kesintisiz demeden çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Başbuğ Osman Zolan, “İnşallah sizinle benzeri ve bu arada olacağız. Sizlerin talebi ve arzusunu şehrimizde elan bol yetişek almasını, şehrimizin gailesiz kent unvanına müstahak çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. İnşallah konserlerimiz devam edecek” dedi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Konseyi Bilgisizlik Meclisi için da gençlere bilgelik veren Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Cahillik meclisimiz var. Oraya sorunlarınızı aktardığınızda, sizin sorunlarınızı halletmek ve iyicene ayrımsız şehirde varagelmek için beraberlik ile gayret edeceğiz. Keyfiniz bol yolunuz kemiksiz olsun. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: