Gerçeklik suyu kayıpsız ayrımsız şekilde şehre ulaştırılacak

Adıyaman Belediyesi aracılığıyla planlı ve bütünü SU Projesi yerine yardım marifetiyle şehre kazandırılan Gürlevik İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı Projesi’nde sona gelindi.

Proje tamamlandığında kaynaktan gelen akarsu kayıpsız bir şekilde şehre ulaştırılmış olacak. 35 Kilometrelik akıtma hattının akıbet bağlantılarının yapıldığını belirten uray yetkilileri, proje tamamlandığında kaynaktan gelen suyun kayıpsız bire bir şekilde şehre ulaştırılacağını söyledi.

Avrupa Yatırım Bankası eliyle MADAD Fonu çerçevesinde AKARSU mevhibe projesi kendisine finanse edilen ve tümü bağış olan tahminî 8 milyon Euro kibar proje çerçevesinde 35 kilometrelik enfrastrüktür restorasyon çalışmalarının beraberinde, debimetre ve vana odaları kadar 6 adet konuşma yapısının inşası bile tamamlandı.

2023 yılının Haziran ayına kadar projenin eksiksiz anlamıyla bitirileceğini dahi uray yetkilileri, projenin tamamlanmasıyla sıkça meydana mevrut arızalardan kaynaklı su kayıplarının önüne geçileceğini ve 20 bin metreküplük eskimemiş depoyla alay malay da şehirdeki sunu iri kapasiteli su deposunun düz yazı edilmiş olacağını belirtti. Yetkililer, akarsu kayıplarının önüne geçileceğini, hem dahi yaşanabilecek arıza durumlarında şehri elan tafsilatlı mütemadi ahretlik imkanına erbap olacaklarını dile getirdi. – ADIYAMAN

Share: