Germencik Belediyesi Mursallı’da Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Germencik Belediyesi vasıtasıyla sürdürülen üstyapı çalışmaları kapsamında, Mursallı Mahallesi’ne parke döşenmeye devam ediliyor.

Münevver Büyükşehir Belediyesi ekiplerince enfrastrüktür çalışmaları tamamlanan mahallede; Germencik Belediyesi ekipleri marifetiyle kilit parke taşı zemin işlemleri başlatıldı. Çalışmalar çerçevesinde şimdiye kadar 20 bin metrekare beton kilit parke taşı kullanıldı. Planlama doğrultusunda mahallede yıl sonuna kadar parke kuru tıpkısı alanın kalmayacağı belirtildi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, ilçenin mecmu mahallelerinde diri yurttaşın mutluluğunda hisse sahibi tevessül etmek üzere çalıştıklarını kaydetti. İlçenin henüz gündeş bire bir görünüme kavuşması için çabalama gider edeceklerini da sözlerine ekleyen Komutan Öndeş, şöyle konuştu:

“İlçemizin seçkin mahallesinin hizmet öncelikleri ayrımlı. Tığ bunları tayin ederek ne mahalleye ne hizmet gerekiyorsa acul tıpkı şekilde çalışmaya başlıyoruz. Planlamalar kapsamında Mursallı Mahallemizde kere imal çalışmalarımıza hız kesmeden bitmeme ediyoruz. Mahalle genelinde şimdiye kadar 20 bin metrekare kez çalışması gerçekleştirdik. Yıl sonuna büyüklüğünde mahallemizdeki misil imal çalışmalarını tamamlayacağız. Daha çağcıl ve domuzuna tıpkısı kaymakamlık üzere çalışmaya, üretmeye bitmeme ediyoruz. İlçemize bütün hizmet sunabilmek için bir nice mahallede ekiplerimiz çalışmalarını layenkati sürdürüyor. Tığ Germencik Belediyesi kendisine halkımızın yüzünü güldürecek hangi faaliyet varsa yapmaya devam edeceğiz.”

Kilitli parke taşı mefruşat çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Mursallı Mahallesi Muhtarı Büyük Çıpa ise şunları söyledi:

“Mahallemizde enfrastrüktür çalışmaları tamamlandı. Henüz önce beğenilmeyen olan yerlerle gelişigüzel mahallemizin eksiksiz sokakları yenilendi. Eski şehremaneti başkanları dönemlerinde yapılmayan öz yataklarına birlikte parke taşı döşendi. Yaz mevsiminin tozundan, kışın üstelik çamurundan kurtulacağız. Geçtiğimiz yıl, parke döşenmediği amacıyla nazik sıkıntılar yaşadık. Yollar çukurdu, akarsu birikintileri oluyordu. Mahallemiz iri ayrımsız hizmet gördü. Mursallı böyle aynı hizmeti tarihinde görmedi. Lüzumlu enfrastrüktür gerekse dahi üstyapı. Emeği geçen Münevver Büyükşehir Uray Başkanımız Dinamit Çerçioğlu ve Germencik Şehremaneti Başkanımız Fuat Öndeş’e teşekkür ediyoruz.”

Share: