GİRESUN ICRA VEKILI ARISTOKRAT: MERSİN’DEKİ EYLEM, AMERİKA MERKEZLİDİR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’de polisevine yönelik terör saldırısına ilişik, “Bu gösteri, Amerika merkezli ayrımsız eylemdir” dedi. İçişleri Bakanı Aristokrat, SELIM Parti Giresun İl Başkanlığı’nca planlı Genişletilmiş İl Müşavere Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan ve Türkiye’nin terörle mücadelede çokça eke noktaya geldiğini kaydeden Icra Vekili Soylu, “Güzeşte hafta başında şehidimizin kahramancasına mücadelesi, gazimizin kahramancasına mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması ondan bilahare de cehennemin dibine büyüklüğünde gittikleri o eylemde az daha CHP’liler esbak akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları yıldırı doldu’ diyerek. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın değme eylemi ‘Aman ayrımsız muvazenesizlik olsun, aman şöyle olsun, aman hakeza olsun’. CHP’nin ve Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan; PKK’nın eylemlerini sizi sevindirecek noktaya getirmeden onları kavuşum yedi tekmil dibine gömmeyenler namerttir. 6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonraları tek eylem, onun dahi arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu da söyleyeyim. Bu eylem, Amerika merkezli benzeri eylemdir” diyerek konuştu.

‘MÜNBİÇ’TEN TARSUS’A PARAMOTORLA GELDİLER’

Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirenlerin, Münbiç’ten paramotorla Türkiye’ye geldiğini kaydeden Aristokrat, “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten cereyan ettiler. Eylemden önceki akşam ezanı saat 20.00 itibarıyla tüm 12-13 saat paramotorla paraşütle bu arada Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere indiler, sabahleyin saat 10.00’a akla yatkın. Ondan sonra akşama büyüklüğünde orada kaldılar ve oradan yaya sonradan birilerinin arabalarına binerek alışılagelen vatandaşların, onlar birlikte insaniyet yerine götürmüşler ve ondan bilahare eylemi gerçekleştirdiler. Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk kez Amerika tarafından bizden bire bir öz istendi. Güvenlik Genel Müdürlüğü’müzden ve duyum birimlerimizden ‘Şu gösteri yapan silahların paradigma numaralarını sizden istiyoruz’. Illet istediler? Bizim arkadaşlarımız da onlara haddinden fazla güzel bir karşılık verdi, istihbarat teşkilatımız. ‘Siz ilk geçmiş PKK’ya gönderdiğiniz silahların sekans numaralarını bize gönderin, tığ ondan sonradan size göndeririz’ diye” dedi.

Vekil Aristokrat, karşılarında kökü dışarıda anne uymazlık partisi olduğunu söyleyerek, “Bu işi takip etmeyeceğimizi düşünmesinler. Görecekler; o çizelge, onların başına bela olacak. Teröristi fazla aynı yerde aramalarına ister yok. Meclis’te hemen yanı başlarına baktıklarında HDP milletvekillerine bakmaları yeterlidir, yıldırıcı kazanmak amacıyla. Onlara eş çıkanlar, onlarla beraber olanlar, onların hapishaneden attığı mesajlara halk çırpanlar, tabiatıyla kim bu milletten zaruri cevabı alacaklardır. Seçkin bu arada alacaklardır. Görüngü oldu, ‘İlk önce DEAŞ yaptı’ dediler, yetmedi; o ilçedeki yöneticileri, aynı avrat polis cinnet geçirdi o taradı dediler çünkü PKK’ya türap iliştirmek istemiyorlar. Biz yaptığımız araştırmaların arkası sıra tıpkısı kıymetlendirme ortaya koyduk, ondan bilahare şirazeleri şaşmış oldu. Bu işin içerisinde kimlerin olduğunu biliyoruz. Buradan öyle kurtulmak kıytırık tıpkı hisse senedi değildir” diye niteleyerek konuştu.

‘TERÖRİST SAYISI 120’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

PKK ve terör örgütlerinin karı ayından itibaren mecmu 126 gösteri akdetmek istediklerini söyleyen Nazır Aristokrat, “Bunların sadece 13’ü etkin bombaydı. Onların hepsini engelledik. Genelkurmay’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kadar jandarmadan polisimize büyüklüğünde defans sanayimizden MİT’e kadar cumhuriyet altını tarihinin bildirme hayatiyetli, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yönetimi ve iradesiyle terörle mücadele ediyoruz. Bunun sonucunu alıyoruz. Türkiye içerisindeki yıldırıcı sayısı bazen zamanlar on binler oldu, deminden 120’nin altına düştü. Biz cumhuriyetin birinci asrını tamamlayan milletiz. Şimdi ikinci asrına hayatımız izin ederse terörle mücadele ayrımsız günce aynı hareket değildir. Çünkü bu işi başımıza musallat edenler, ülkemizin standartları yükselmesin, mutlak ve hararetli benzeri büyüklük olmasın, kalkınan tıpkı mevki olmasın, başımıza bela etmişlerdir, musallat etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

“Giresun alp tıpkı şehirdir, bu kahraman şehre hatim yöneltmek istiyorum” diyen Vekil Aristokrat,

“Bugün Türkiye’de kırsalda yıldırı örgütü neredeyse tamamına yakını çökertilme noktasına getirilmiştir. Tendürek Dağı çokça yıllar bilahare arı sili, Kars’ta bire bir yegâne yıldırıcı namevcut. Bingöl, Elazığ arı sili, Erzurum arı sili. Amonaslar, karşısı kolaylıkla Afrin olmasına karşın hızla Suriye olmasına rağmen arı sili. Hepinizin nezdinde söylüyorum. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 29 Teşrinievvel 1923 tarihinde Dert arı sili olacak, Van kırsalı arı sili olacak, Şırnak tertemiz olacak, Hakkari ve Tunceli arı sili olacak, PKK yıldırı örgütü Allah’ın izniyle çökertilecek” dedi. Vekil Aristokrat, konuşmasının peşi sıra TBMM’nin açılışına karışmak üzere Ankara’ya gitti.Share: