‘Gizemli ev’ harabeye döndü, istihbarat mahalleliyi kızdırdı

‘Gizemli sülale’ harabeye döndü, istihbarat mahalleliyi kızdırdı

Mahalle sakinleri gizemli habbe kazısında 15 kişinin kaybolduğuyla ait haberlere reaksiyon gösterdi

Muhtar Altunkanat: “Birçok yıl geçti, illet deminden koca kayboldu diyorlar. 5 senedir akılları neredeydi” diye niteleyerek dedikodulara reaksiyon gösterdi

MERSİN – Türkiye’de aynı dönemin oylumlu olaylarından biri olan Mersin’in Tarsus ilçesindeki ‘kırmızı ev’ yahut ‘esrarengiz karı’ kazısı ile ilişkin hile haberlere, mahalle sakinleri serencam verilmesini istiyor.

2016 yılında başlayıp 1 sene süren kazı için ve o gün eksiksiz Türkiye’yi düşkünlük ettiren olayların devamında yapılan kaynağı galiba olmayan haberlerin ardı arkası kesilmiyor.

82 Evler Mahallesi 3106 Sokak’ta yegâne kıvrım olan ve Türkiye’dahi ‘esrarengiz karı’ adına tanıdık ikametin sokağı sessizliğini korurken, hafriyat ile ait sâdır haberlere, “Bura 7 Uyurlar Mağarası mı oldu” diye niteleyerek tepki gösterildi.

82 Evler Mahallesi’nde kâin müstakil aynı evde, hususi harekat polisleri gözetiminde kısaca 1 yıl süren esrarengiz hafriyat sona ermiş ve düz kapatılmıştı. Hafriyat alanının yakınında kâin bazen evlerin bir kısmı beis görmüş, binalarda duygulandıran, dışlı irili ufaklı çatlaklar oluşmuştu. Hafriyat yapılan ocak şu dakika harabeye döndü.

Haberlere reaksiyon gösteren Yusuf Eksiksizlik Imge, yıllarının bu sokaklarda geçtiğini, denildiği gibi kimsenin kaybolmadığını söyledi. Umut, “Bu mahallenin çocuğuyum. Yıllardır burada büyüdüm. Haddinden Fazla külliyen oynadık, akıbet dönemlerde burada benzeri kazı çalışması oldu. Kazıdan bilahare bire bir dizi istihbarat atıldı ortaya. Yok boyutlar arası intikal üzere bir şeyler atıldı. Hakeza bir husus namevcut, bizi tedirgin ediyorlar, esnafı paslı ediyorlar. 15 kişinin kaybolduğu yalanı ortaya atıldı. Telefonlar üstelik çekiyor. Buraları ucube ayla getirip insanları ürkütmenin gereğinin olmadığını düşünüyoruz. Bu tür biber dolması haberlerin sonuç bulmasını istiyoruz” dedi.

82 Evler Muhtar İsmet Altunkanat ise, yazıldığı kadar benzeri şeyin olmadığını, “Burası 7 Uyurlar Mağarası mı oldu” diye tepki gösterdi. Altunkanat, “82 Evler Muhtar kendisine buranın hafriyat yapıldığından bu yana olan bitenden haberim var. Yani haberim var derken, devletin yaptığı hafriyat devletin güvencesi altında yapıldı. 1 yıl çalışma oldu, kapandı bitti. Şimdi dahi tutturmuşlar, biber dolması haberlerle yok adamlar kayboldu. Hayırdır burası Eshab-ı Kehf 7 Uyurlar Mağarası mı oldu. Mağara mıydı burası, ulus ziyarete mi ati. Böyle şeyler yok, orada telefon dahi çekiyor, orada insanlar bile yaşıyor. Kaç sene geçti, sebep demincek adam kayboldu diyorlar. 5 senedir akılları neredeydi” şeklinde konuştu.

Share: