Glokom ile yola bitmeme

Erzurum Yıpranmamış Esnaf ve Sanatkarlar Yüreklilik Kefillik Kooperatifi’nin 2023 yılı Genel Asamble Toplantısı yapıldı.

Umumi kurula tek liste ile giren kâin başkan Müşkül Karasu, üyelerin tamamının oyunu alarak dört yıllığına yeniden başkan seçildi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası derinti salonunda gerçekleştirilen umumi kurula Halk Bankası Bölge Müdürü Yener Işıldak, Esnaf ve Sanatkarlar Güven Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Mürsel Karataş, Erzurum Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Emniyet Kefillik Kooperatifi Başkanı Ağır Glokom, vezneci ofis müdürleri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Genel Kurulda ihtiram duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından divan oluşturularak tören düzeni konuşmaları yapıldı. Salonda kâin esnaflar ve üyeler sorunlarını dile getirerek, hal üretilmesini istek etti. Kürsüye çıkıp küçümseme hakkı düz El Bankası Havza Müdürü Yener Işıldak esnafın sorularına karşılık verdi ve hal önerileri sundu.

Yapılan konuşmaların ardından Esnaf ve Sanatkarlar Itimat Kefillik Kooperatifleri Birliği Başkanı Mürsel Karataş’ın Divan Başkanlığında faaliyet raporu dirimsel harcama raporları ve tahmini bütçe oylanarak seçimlere geçildi.

Toplantıya nazik paydaşlık gösteren üyelerin ıcığı cıcığı oybirliği ile yeniden başkan seçtikleri Karasu ile yola bitmeme dedi. Üyelerin tamamının oyunu kayran başbuğ Ağır Karasu büzük tazelemiş oldu.

Başkan Müşkül Glokom’nun eskimemiş yönetimi şu isimlerden oluştu.

Asil üyeler: Müşkül Glokom, Hezel Yaşar Cesaret, Halil Bişer, Yüce Işıklı, Leyla Yurttaş

Yedek üyeler: Şayan Karslı, Ramazan Tunçay, Beyin Şenyayla, Ersin Kotan, Kasım Kaya

Başkanımızla gelişigüzel elan yapacak çok işimiz var

Başkan Karasu’nun görev süresi süresince gelişigüzel ahit yanlarında olduğunu rapor eden kooperatif üyeleri; “Başkanımızı çokça seviyoruz, o bizi tek devir yalnız bırakmadı. Hangi devir kapısını çalsak, bize koruyucu oldu. Bizler üzere layenkati demeden çalışan, Erzurum esnafının derdi ile dertlenen böyle tıpkısı başkanımız olduğu üzere haddinden fazla şanslıyız. Başkanımızla daha yapacak çok işimiz ve gelişigüzel yürüyeceğimiz uzun bire bir sefer var. Bu yüzden düşünce verdik ve kendisini yeniden başbuğ seçtik. Bu yıpranmamış gün esnafımıza ve şehrimize anlı şanlı olsun” diyerek duygularını dile getirdiler.

Karasu’dan üyelere teşekkür

Her antlaşma Erzurum esnafının yanında olduk, onlara ulama sunmaya çalıştık, sorunlarına çözüm ürettik. Bu bakir dönemde bile esnafımızın yanı sıra saha alarak imkanlarımız dahilinde esnafımıza yardım sağlamanın derdinde olacağız, diyen komutan Karasu; “Kooperatifimizin haddinden fazla nadir üyelerinin tamamının bugün burada büyük hazzetme göstererek başkanlığı baştan layık görmeleri beni çok duygulandırdı ve olağandan mutlu etti. 10 yıldır şahsıma duyulan güvene teşekkürname ediyorum” dedi. – ERZURUM

Share: