Gölpazarı Kültür Odası Başkanı Denizli görevine yeniden seçildi

Gölpazarı Ziraat Odasının olağan umumi kurulunda başkanlığına 5’inci dönemi üzere Mehmet Denizli yeniden seçildi.

Belediye Düğün Salonu’ndaki genel kurula, Gölpazarı Belediye Komutan Vekili Yaşariye Akkaya, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Timuçin Ertürk, Bilecik Kültür Odası Başkanı Ahmet Sevinen, kaymakamlık oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ile delegeler katıldı.

Başkan adaylarından Mehmet Denizli 26, İsa Tokcan 20, Selami Uğural 5 fikir aldı. Bu sonuçla Denizli, 5’inci öğün çekmece başkanlığına getirildi.

Mehmet Denizli, seçimin peşi sıra yaptığı konuşmada, üyelere teşekkürname etti.

Meyvecilik ve gayrı ürünlerin ilkah ihtiyaçlarını dikkate alınarak ilçe ve köylerimizde arıcılığın gelişmesi amacıyla arıcılık faaliyetleri ile ilgilendiren ürünlerin ayn aracılığıyla temin edilerek çiftçilerin hizmetine sunulduğunu, ekincilik danışmanları istihdam edilerek çiftçilere havari olunduğunu, toprak ve gümüş varak tahlili kabilinden konularında danışmanların onlara yol gösterdiğini belirten Denizli, şunları kaydetti:

“2015 yılında BEBKA tarafından bölgemizde üretilen ürünler amacıyla 5 farklı ebatta kutu yapabilen karton kutu kurma makinesi projesi mücehhez olup, onaylanmıştır. 2016 yılı içinde faaliyete geçirilen proje ile kutu üretiminde başlanmış ve irade fail çiftçilerimize maliyetine verilmiştir. 2022 yılında BEBKA vasıtasıyla yapılan ceviz işleme tesisimizde, cevizde kalibre, soyma, kurutma, geçersiz bölme üzere imkanlar sunulmuştur. Almanak 2 bin tona büyüklüğünde çiftçimize bakım vermektedir. İlçemiz bölgesinde ilgi tarımının bitmemesi için muktezi araştırmalar yapılacaktır.”

Share: