GSB ensiz başvuruları açıklandı

Toyluk ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB mikro başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara faz düzlük yerleştirmede tarihimizin genişlik yüksek kapanca oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Icra Vekili Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor il müdürlerinin bile devre içi katıldığı toplantıda GSB ancak müracaat sonuçlarına ilgilendiren bilgiler verdi.

2022-2023 terbiye talim dönemi sıkı başvurularına ilişin bir numara safha mücahede sonuçlarını paylaşmak için toplantının düzenlendiğini anlatım fail Kasapoğlu, “800 sınırlı, 825 bin kapasite, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla her alanda yüksek teveccühe mahzar ayrımsız enfrastrüktür ve yaşam alanı. Eksiksiz gençlerimize onların altın ailelerine ‘hoş geldiniz’ eylemek istiyorum.” diyerek konuştu.

Cümle çalışmaların bilgi odaklı şekilde ve baştan sona benzeri hep yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini üstelik analiz, planlama ve uygulama kendisine 3 esas başlıkta yürütüyoruz. Uygulama aşamasını fazlara ayırdık. Akort sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün birinci safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Esas amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara iskân sürecini bildirme etkin, artağan şekilde kıvrak koordinasyonla atfetmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen objektif ve dijital ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Üniversite küşat tarihleri diyar devlet ayrımlı oluyor. Tığ da bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Birinci fazı tamamlayarak aplikasyon aşamasını başlatmış oluyoruz. Ateşli tabiiyet meşbu bir mesai var. Bu domuzuna çalışmaları pir neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 amme kurumu tarafından sayısal adına analiz edildi. Başvurusu uygulanan sayılan öğrencilerimiz, sağlık, başarı ve toplumsal uzanım kriterleri esas alınarak tekrar tamamen sayısal ortamda, nesnel şekilde tıpkı puanlamayla tespit edildi ve tanzim yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula yeryüzü andıran girmek kaydıyla fırıldak yapıldı. Eğer o yurtta düz namevcut ise sunu mail özge yurda dolap geçmek kaydıyla bu proses işletildi.”

“3 safha daha var”

Vekil Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin başlama tarihlerinin ve üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri gibi konuların hele dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin üstelik ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında yerine onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara faz düzlük yerleştirmede tarihimizin en faziletli sistem oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı elverişsiz hizmetlerinin dünyada eşi tıpkı bulunmayan. Tığ yüzde 80’lik oranı hem dahi evvel fazda karşılayarak ayrımsız rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan henüz fazla kapasiteye eş sınırlı altyapımız var. Bu birlikte kurum ve alay vesilesidir. Birinci faz sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylece herhangi bir öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Safha, faz sonuçları açıklayacağız, yedek yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Başarısız sakıntı tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Çeltek, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak kalkmak amacıyla 41 el merkezimizde cemi başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde üstelik bu yerleşimi ikinci faz sürecinde taahhüt etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hep yurtlara yerleştirildiler. Ilkgüz ayı içerisinde ikinci safha sonuçlarını yeniden eskimemiş başarılarla sizlere paylaşacağım. Tamlık Türkiye’miz üstelik altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle baş başa alay malay olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma namına hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kamu gençlerimize sonuçlarımızın okşayıcı olmasını diliyorum. Hiçbir ailemizi, tek gencimizi endişeli olmadan bu süreci bildirme mümasil şekilde izleme etmeyi kaynak ediyorum.”

Share: