Güel oyuncu Nurgül Yeşilçay’ın ablası görenleri şaşkına çeviriyor

Liyakatli oyunculuğuyla gönüllere hükümdarlık kuran Nurgül Yeşilçay’ın, güzelliği bile dillere kamet. Hususi hayatıyla sık sık gündeme mevrut Nurgül Yeşilçay’ın ablasını görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi.

“İKİZİ GİBİ”

2 ablası ve 1 koca kardeşi bulunun Nurgül Yeşilçay’ın ablası Hacer Yeşilçay içtimai medyada ruzname oldu. Biraz yıl ilk Nurgül Yeşilçay ile eş gelinlik mağazası açan Hacer Yeşilçay, oyuncuya ikizi kadar benziyor. Göz renginden kenar şekline büyüklüğünde kardeşinin tıpa tababet aynı olan Hacer Yeşilçay zaman zaman kardeşleri ve Nurgül Yeşilçay’ın oğluyla paylaşım yapıyor. Nurgül Yeşilçay ve ablasını görenler “İkizi gibi” yorumlarını yapıyor.

Hacer Yeşilçay

NURGÜL YEŞİLÇAY KİMDİR?

26 Mart 1976’birlikte Afyon’bile doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’da tamamladı. 2001’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden çıkışlı oldu.

Nurgül Yeşilçay ve ablası Hacer Yeşilçay

Üniversite eğitimi sırasında gösteriş aldığı İkinci Baharat dizisindeki Gülsüm rolü ile tanındı. 2002 yılında Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak adlı TV dizisinde Baharat Karadağ rolüyle ününü artırdı.

Aynı sene Teoman’la beraber Mumya Firarda filminde oynadı. 2003 yılında Abdullah Oğuz’un yönettiği Asmalı Eğlek dizisinin devam filmi olan Asmalı Konak-Hayatta Özcan Deniz’le başrolü paylaştı.

Yönetmenliğini Yöneltme Yılmaz’ın yaptığı Arızi Elkızı filmindeki Gösterişli Emine rolü ile 2005 12. Adana Zer Kozalak Film Festivali’nde “Genişlik İyi Eş Aktör” ödülünü aldı. 2005-2006 sezonunda ATV’dahi yayımlanan Şirret Baldız dizisinde Berna Laçin ve Kenan Işık’la başrolü paylaştı.

2006 de Cem Özer’le “Sen Olmasaydın” adlı temaşa oyununda caka aldı. 2006 yılı Eylül ayında Fatih Akın’ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Yaşamın Kıyısında isimli filmin çekimlerine başladı.

Ayten Öztürk adlı Türk kızını balaban başarıyla canlandırdığı film 2007’bile 60. Cannes Film Festivali’nde Kızıl Palmiye amacıyla yarışmaya hak kazandığı peşi sıra “Genişlik ongun Senaryo” ödülünü kazandığı açıklandı. 2007’bile Ezo Eş ünlü tv dizisinde Ezo Kadın’i canlandırdı. Yeşilçay, akıbet yerine ‘Son Nefesime Kadar’ adlı yapımda lüks aldı.

Share: