Gümüşhane’de dünya şampiyonları altınla ödüllendirildi

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 43. Dünya Kuvvet Güreşi Şampiyonasından derece ve kupalarla dönen Gümüşhaneli bukağılık güreşi sporcularını altınla ödüllendirdi.

Vali Taşbilek, geçtiğimiz günlerde Antalya’da 54 ülkeden bin 470 sporcunun katıldığı şampiyonada 3’ü dünya birinciliği koyulmak için toplanmış 9 madalya elde eden Gümüşhaneli kuvvet güreşi sporcularını makamında akseptans etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Alperen Atalay, Antrenör Davut Altuntaş ve sporcuları kabul fail Ilbay Taşbilek, burada yaptığı konuşmada Gümüşhane’nin bukağılık güreşi sporunda Türkiye ve dünyada hatırı basit tıpkı şehir olduğunu hatırlattı.

Sporcuların elde ettikleri başarılarla hem Türkiye’yi hem da Gümüşhane’yi gururlandırdığını kaydeden Ilbay Taşbilek, “Serencam dünya bukağılık güreşi şampiyonasında ülkemizi temsil eden ve bizleri gururlandıran muvaffakiyetli sporcularımız, antrenörümüz ve deneyimsizlik spor ülke müdürümüzle beraberiz. Elhak Gümüşhane kuvvet güreşi sporunda Türkiye ve dünyada hatırı dar aynı vilayet. Akıbet kendisine arkadaşlarımız sağ ve sol kollarda acun şampiyonlukları ve gayrı derecelerle göğsümüzü kabarttılar, ülkemizi ve bizleri onurlandırdılar. Hepsine değişik teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yetiştiren antrenörümüze ve çocuklarımız üzerinde yer nazik emeği olan ailelerimize dahi teşekkürname ediyorum. Allah evlatlarımızın başarılarını daim etsin” ifadelerini kullandı.

Program Ilbay Taşbilek’in dünyanın bileğini büken sporcularla çektirdiği yadigâr fotoğrafıyla son buldu.

14-23 Ilk Teşrin tarihlerinde yapılan şampiyonaya Gümüşhane’den milli sportmen ve milli takım antrenörü Davut Altuntaş liderliğinde katılan sporculardan 65 kilo yıldızlar kategorisinde Muhammed Yasir Dalma salim ve sol kolda dünya şampiyonu, 55 kilogramda Şükriye Yılmayan sağ kolda dünya birincisi, sol kolda dünya ikincisi, 45 kilogramda Eslem Tuana Ocaklı sıhhatli kolda acun ikincisi, sol kolda dünya üçüncüsü, 55 kilogramda Nişancı Yıldırım sağ kolda dünya ikincisi, sol kolda dünya üçüncüsü, balaban rical sol kolda acun üçüncüsü, Zeliha Eryılmaz sol branş acun dördüncüsü, Ravza Işıklı Tural sağ kolda acun beşincisi, Rabia Kayahan sol kolda dünya altıncısı, masterler kategorisinde Davut Altuntaş ise iyi kolda acun beşincisi olmuştu. – GÜMÜŞHANE

Share: