Gümüşhane’de hükümlüler için betik bağış kampanyası başlatıldı

Gümüşhane’da Doğruluk Bakanlığı eliyle başlatılan “Ukubet İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Pusula Armağan Kampanyası” çerçevesinde açılış töreni gerçekleştirildi.

Türe Bakanlığı vasıtasıyla ‘Kitap İyileştirir’ sloganıyla hayata geçirilen “Ukubet İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Betik Ihsan Kampanyası” çerçevesinde Gümüşhane Doğruluk Sarayında Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in üstelik katılımıyla küşat gerçekleştirildi. 15 Küçük Ay tarihine kadar devam edecek kampanya kapsamında Gümüşhane Cumhuriyet Altını Başsavcılığı yoluyla Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, Gümüşhane Adliyesi ve Gümüşhane Üniversitesine yerleştirilecek mektup stantlarına yapılacak pusula bağışları Ukubet İnfaz Kurumlarında mevcut hükümlülere ulaştırılacak.

Açılış programında konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “İlimizde bu kampanyanın başarıya ulaştırılmasında çok iri emekleri olan değerli Başsavcımıza ve Doğruluk Komisyonu Başkanımıza haddinden fazla teşekkür ediyorum. Adliyemizin hep personeline, ceza evimizin hep personeline teşekkür ediyor ve kutlama ediyorum” dedi.

“Aynı kitabevi, bin cezaevini kapatır”

Vatandaşları ve amme kurumlarını tezkere kampanyasına destek vermeye çağıran Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver, “Bakanlığımızın ‘Tezkere İyileştirir’ sloganı ile başlatmış olduğu bu pusula kampanyasının amacı Ceza İnfaz Kurumlarında mevcut hükümlülerin rehabilite olmalarını sağlamaktır. Ünlü tıpkı düşünürün da ifade ettiği kabil, ‘Benzeri kütüphane, bin mahpushane kapatır.’ Bu anlayışla birlikte tığ üstelik yekpare vatandaşlarımızı ve tüm kurumlarımızı kampanyamıza destek vermeye çağırma ediyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Gümüşhane Valiliği, Uray Başkanlığı, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı ve sair kurumlar eliyle kampanya kapsamında pusula bağışı gerçekleşti. Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver marifetiyle kampanya kapsamında bağışı yapılan evvel betik ise Kuran-ı Selek oldu. – GÜMÜŞHANE

Share: