Gümüşhane’de köyünden on paralık çıkarmadığı traktörüne ceza kesildiğini gören tekaüt sarıklı, verilen değişmeyen karşısında balaban tartı yaşadı

Gümüşhane’nin merkeze sadık Yeniyol köyünde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan tekaüt hoca Muhsin Aslan, Salı haset muhtar yoluyla namına iletilen trafik cezasını görünce yadırgatıcı yaşadı. Ceza makbuzunu inceleyici rençper Aslan, garajından birlikte çıkarmadığı 29 SUTAŞ 956 plakalı traktörünün 8 Antrakt 2022 tarihinde Ankara Şereflikoçhisar- Aksaray önünde 105 kilometre hızla radara girmekten bin 823 TL ukubet aldığını gördü. Kış aylarında traktörünü kullanmadığını belirten ve sürat göstergesinin 30 kilometre üstüne çıkmadığını belirten Aslan, hayatında Şereflikoçhisar’a dahi gitmediğini söyleyerek cezanın iptali üzere dilekçeyle talepte bulundu.

“150 KİLOMETRE İLE RADARA GİRMİŞ”

Traktörler amacıyla yordam sınırının 20 ila 30 kilometre arasında değiştiğini ve traktörünün 30 kilometre hıza yumruk ulaşabildiğini söyleyen Muhsin Arslan, “Salı haset şehre indiğimde kocabaşı bana tıpkısı ukubet getirdi. Ben da şaşırdım o anda. Dedi ki bu plaka senin mi ben de evet dedim ama traktör bu. 105 kilometre acilen radara girmişsin dedi. Ben da gidip bu duruma itiraz ettim. Ben bu cezayı Şereflikoçhisar-Aksaray amacında yemişim. Bu traktörün oraya gitmesi imkansız. Ben daha evvel Şereflikoçhisar’a gitmedim, tanımıyorum birlikte. Tığ şaşırdık tabi, alelhusus tıpkı birlikte traktörün plakası olunca ben güzelce şaşırdım. Benim traktörüm garajda duruyor. Şita haset traktörün Şereflikoçhisar’birlikte hangi işi var. Benim traktörümün hızı zaten sunma çok 30 kilometre amma 105’le radara girmiş” dedi.

“427 TL UKUBET KESİLMİŞ”

Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Muhsin Aslan’ın oğlu Ahmet Aslan bile “Babam bana bunu söylediğinde ben bunun şokunu yaşadım. Zaten Gümüşhane sınırları içerisinde ballıdarı olsa bu cezayı yeniden anlamlandırırsın ama Şereflikoçhisar’üstelik ballıdarı ve 105 kilometre hızdan yemiş. Bu kabil değil. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Dilekçemizi de verdik zaten. Bu bir iki aynı ukubet değil, inşallah düzeltirler” diye konuştu.

Gümüşhane’bile geçtiğimiz günlerde bire bir amme kurumunda müteharrik Emrah Bal’ın aracına birlikte Cumhuriyet Caddesinde park yeri halinde iken 750 kilometre uzaklıktaki Ankara’üstelik 427 TL’lik gidiş geliş cezası yazılmış ve durumu mahkemeye aksettirmişti.

Share: