Güreşte acun şampiyonasında 4 sene sonra Nesrin Sarrafiye ile gelen değerli

Beşiktaşlı milli pehlivan Nesrin Temel, elan geçmiş Türk sporcuların 2 misil iktisap başarısı gösterdiği 23 Yaş Altı Acun Güreş Şampiyonası zer madalyasını, 4 yıl sonradan İspanya’de elde etti.

İspanya’üstelik planlı 23 Gözyaşı Şeş Dünya Güreş Şampiyonası kadınlar 68 kilogram finalinde Japon Naruha Matsuyuki ile karşılaşan ve rakibini 8-0 yenerek altın madalya kazanan Nesrin Mir, bu organizasyonda, kadınlardaki 4 yıllık şanssızlığı bile kırmış oldu.

Beşiktaş Kulübü sporcusu 20 yaşındaki pehlivan, 2018’den sonra 23 Gözyaşı Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlarda finale yükselen ve madalya kazanan önce milli sporcu olmayı başardı.

“Asla pes etmedim”

Şampiyonluğuyla ilişik konuşan genç güreşçi, “Yeri geldi sakatlandım, ağladım ama asla pes etmedim. Tıpkı derinti olumsuzluklar yaşadım ve gelişigüzel seferinde imdi çalıştım, başarıyı çıktı istedim. ve böylecene hayallerimi gerçekleştirdim.” dedi.

Nesrin Çıban, “Beni bu yolda yalnız bırakmayan ilkin ailem tevessül etmek için, her ant yanımızda yerine bizi destekleyen kulübümüz Beşiktaş’a, benimle bu yolda arak dökerek dualarını esirgemeyen arkadaşlarıma, hocalarıma teşekkürname ederim. Emeklerine ve yüreklerine keyif. İyi ki varsınız.” ifadelerini kullandı.

Aynı organizasyonda, 2017 yılında Lüp Demirhan ve 2018 yılında de Öpücük Tosun değerli madalya kazanmıştı.

Share: