Hakkari haberleri! Yüksekova’daki okullara 350 bin TL mesabesinde spor malzemesi desteği

– Yüksekova’daki okullara 350 bin TL değerinde spor malzemesi desteği

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından okullara 350 bin TL değerinde spor malzemesi desteği yapıldı.

Yüksekova İlçe Milli Yetişek Müdürlüğünün talebi üzerine harekete güzeşte Yüksekova Kaymakamlığı ve belediyesi, Sabancı İlk ve Ortaokulu spor salonunda düzenlenen programla okullara 350 bin TL değerinde bin 47 parçadan oluşan farklı spor dallarına ilgili materyal dağıttı.

Burada açıklamalarda bulunan Yüksekova Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Ömer Çimşit, gelen talepleri herhangi bir antlaşma değerlendirdiklerini anlatım ederek, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün isteği konusunda çocuklarımıza farklı spor dallarına ilişik toplamda 350 bin TL’yi bulan tıpkı gereç aldık. Hep bin 47 parçadan oluşuyor. Belediyemizin katkısıyla destek sağlıyoruz. İlerleyen günlerde bunu elan da artıracağız inşallah. Aldığımız spor malzemeleri tamam okullarımıza, eksiksiz öğrencilerimize aynalı olsun” dedi.

Şemsettin Onaylama Küçük Asya Lisesi Müdürü Cevat İnanç ise okullardaki spor malzemesi sıkıntısını Ilçebay Çimşit’e ilettiklerini belirterek, “Kaymakamlığımız ve belediyemiz, okullarımızın bu sıkıntısını görerek tekmil okullara spor malzemesi aldı. Bu sevindirici benzeri buut. Zaman malzemeleri tasdik aldık. Bu konuda bize bindi sağlayan Yüksekova Kaymakamımız Ömer Çimşit başta almak için Yüksekova İlçe Milli Terbiye Müdürümüz Yusuf Atael ve Yüksekova Belediyemize teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yüksekova İlçe Milli Yetişek Müdürü Yusuf Ataal, okullara yapılan desteklerden dolayı Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit’e plaket takdim etti.

Share: