Hakkari Ihtişam Hastanesine bakir cihazlar alındı

Hakkari Afiyet Müdürlüğü marifetiyle vatandaşlara daha gür sağlık hizmeti verilmesi için Hakkari Kerem Hastanesi’ne kullanılmamış cihazlar alındı.

Hakkari Azamet Hastanesi Başhekimi Uğurcan Kişmiri, yaptığı açıklamada, yeni alınan cihazlarla henüz gani afiyet hizmeti vereceklerini, bir nice hastanın daha çok gönderme edilmeyeceğini söyledi.

Kentte son zamanlarda mefret yatırımların gerçekleştiğini belirten Kara, şöyle konuştu:

“İnsanlara burada hizmeti atfetmek çok balaban değişime etmen oldu. Hakkari Izzet Hastanesinde rahatsız yatakları ve refakatçi koltukları değiştirildi. 2021’den bu yana anjiyografi hizmeti veriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürname ederim. Üzüntülü Ünitesi açıldı. Acılı hastaları daha çok başka illere irsal edilmiyor. 3. Etap yıpranmamış doğan ünitemiz var. Güzeşte ay Esenlik Bakanlığımızın Türkiye genelinde bire bir nitelik denetimi oldu. Sayrılarevi yerine denetimden geçtik.”

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kaynak Eröz, 1,5 yıldır Hakkari Devlet Hastanesi’nde çalıştığını söyledi.

Yeni cihazların hastaneye ulaştığını rapor eden Eröz, “Bu sayede vatandaşların sevkleri azalıyor. Yeryüzü çok kullandığımız cihazlardan biri. Hastaların hem ayn arkası tomografisi hem bile arka evre fotoğraflarını tıpkısı anda görüntüleyip, mukteza işlemleri tıpkı anda yapabiliyoruz. Argon lazer cihazı ise özelikle diyabetik hastalarda, emboli olan hastalarda ayn arkası kanmalarının tedavisinde geçer not bire bir cihaz. Bu cihazla hastaların takipleri ve tedavileri hastanemizde devem edilebilecek.”

Share: