Hakkari’de mensur edilecek çağdaş mezbahanın temeli törenle atıldı

Hakkari Belediyesince, 1500 metrekare alana nesir edilecek, bire bir anda 20 kocabaş ve 120 küçükbaş efsanevi kesiminin yapılabileceği mezbahanın temeli törenle atıldı.

Hakkari- Van yağız yolundaki Depin bölgesinde yapılacak mezbahanın asıl atma töreninde mütekellim Ilbay ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, kentin çehresinin yatırımlarla değiştiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların desteğiyle kentte rastgele alanda pahal yatırımların yapıldığını belirten Akbıyık, şunları aktardı:

“Değme devir bakir ayrımsız hizmetin temelini atıyoruz. İlk geldiğimizde Hakkari 2020-2023 Değişim Transformasyon Programını hazırladık. Bu programda 30’a yakın proje vardı, bunları balaban oranda gerçekleştirdik. Büyük finansman mucip biraz işimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte onlar üstelik tamamlanacak. İnsanlar şişko transfer konusunda çok bahtiyar şu an. Hakkari seçme dönme elan yaşanabilir, henüz bahtiyar, elan modern, daha güzel bir site olma amacında ilerliyor. Hakkari’nin ihtiyaçları haddinden fazla. Bunlarda mahsus ayrımsız traksiyon, program ortamında giderilecek. Mezbaha konusunda okkalı sıkıntılarımız vardı. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan aldığımız destekle yapmaya başladığımız bu tesisle bahis konusu sorunu gidereceğiz. Burada bire bir anda 120 küçükbaş, 20 kocabaş efsanevi kesilebilecek.”

DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını ileterek, umum illeri gezdiklerini ifade etti.

Bugün bile Hakkari’bile bulunduklarını ve çok adamakıllı karşılandıklarını dile getiren Yavuz, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarla icraat yaptık. Burayı anlamaya çalıştım. Fikirlerimizi aykırı beyan ettik. Gitmeden evvel dahi ana atma töreninde sizlerle bire bir arada düşmek benim için ayrıcalıklı aynı öz oldu. Sayın Valimizi Sakarya’dan da tanıyorum. Orada da görev yaptı. Oradaki emekleri üzere teşekkürname ediyoruz. Galiba kim deminden burada daha ayrımlı, daha koyu, daha doğru emekler ortaya koyuyor ve icraatlara, yatırımlara dil oluyor. 140 milyon vecibe bitmek hususi ayrımsız öz, 110 milyon üzere tıpkı envestisman tahsis etmek sunturlu tıpkısı madde. Mahsus ki arkası de ati. İyi yatırımlar olacak. Çokça henüz fazlası olacak, çok gelişecek, dönüşecek. Haddinden Fazla özel, çokça pir şeylere imza attık ulus namına ama milletimiz daha fazlasını türe ediyor. İnanıyorum ki bunu bilcümle birlikte gerçekleştireceğiz.”

Uray Komutan Yardımcısı Hamit Zibek’in projeyle ait vukuf vermesinin ardından kurban kesimi ve dualarla mezbahanın temeli atıldı.

Törene, YANLIŞSIZ Fırka Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Ilbay Yardımcısı Mustafa Patent Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kaza ve yer belediye başkanları, DOĞRU Öğür İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, gurur amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: