Halis Esenlik-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesinin 1. Yalın Kat Genel Kurul toplantısı yapıldı

Günahsız Keyif-İş Sendikası Genel Başkanı Heybet Anif, “Ayrımsız müddet önce HAK-İŞ, çalışanların kazanç dilimlerinin sabitlenmesi konusunda izah yaptı. Bunu hoşur önemsiyor ve anlamlı buluyoruz. Alacak dilimlerinin yüzde 10’a sabitlenmesi çalışanları rahatlatır.” dedi.

Anif, Katışıksız Esenlik-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesinin bayağı genel kurul toplantısında, ülkedeki 219 sendika beyninde önceki üçte vadi aldıklarını, düzentileme hayatını sonsuz izleme eden ve sorunlarla bizzat ilgilenen bir sendika olduklarını söyledi.

DOĞRULUK-İŞ’in alacak dilimleriyle ilişkin açıklamasını hatırlatan Kaba, şöyle devam etti:

“Tıpkı müddet evvel ADALET-İŞ, çalışanların algı dilimlerinin sabitlenmesi konusunda açıklama yaptı. Bunu adi önemsiyor ve manidar buluyoruz. Dünyada olduğu kadar Türkiye’da birlikte para şişkinliği ve son zamanlarda yaşadığımız sıkıntıları hepimiz görüyoruz. İnşallah bu badireyi da bildirme gücük sürede atlatacağız. Çalışanlar olarak tabii ekonomik manada teessürat yaşıyoruz. Tek olmazsa rüşvet dilimlerinin yüzde 10’a sabitlenmesi çalışanları rahatlatır.”

Bazen sendika ve oluşumların içtimai iletişim araçları, internet üzerinden kendileriyle ilgilendiren menfi takanak oluşturmaya çalıştığını tamlayan Kaba, buna rağmen üyelerine genişlik bol hizmeti verebilmek üzere uğraş ettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname eden Sert, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın iradesiyle bu taşeronluk konusunu kişi tabiriyle ‘tarihin çöplüğü’ne atmış olduk. Ego Cumhurbaşkanı’mıza teşekkürname ediyorum. Zira kıvrılma niteliğinde bir faaliyet yaptı.” diye niteleyerek konuştu.

Genel Kurul’da tek listeyle gidilen seçimde yazıhane başkanlığına Gaye Arifoğlu seçildi.

Share: