Hanende Gülşen’e tıpkı aksülamel da Bingöl’den

Hanende Gülşen’in, aynı konseri sırasında sahneden İmam Hatipli Lisesi mezunlarını maksat alarak yaptığı konuşmaya ayrımsız aksülamel birlikte Malatya’dan geldi.

Kent merkezi Soykan Parkı’nda planlı basın açıklamasında konuşan Abdurrahman Taşkesen, Hanende Gülşen’in, benzeri konseri sırasında sahneden İmam Hatipli Lisesi mezunlarını kasıt alarak yaptığı konuşmaya aksülamel gösterdi.

Kentte elektrik gösteren tıpkısı haddinden fazla STK temsilcisinin birlikte katıldığı programda konuşan Taşkesen, İmam Dil Cambazı Okulları’nın Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, tırsmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına bunaltıcı katkıları olan yetişek kurumları olduğunu belirterek, “İmam Dil Cambazı Okulları kurulduğu günden itibaren milletimizin vahim teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla bakım eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca güre zaman eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye büyüklüğünde her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır” dedi.

İmam Dil Cambazı Okulları’nın öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ü Milli Eğitim Bilimi sisteminin ayrımsız parçası olduğunu hatırlatan Taşkesen, “Eğitim Bilimi sistemimiz süresince ayrımlı kademelerde bir nice farklı ekol türü vardır ve İmam Dil Cambazı Okulları birlikte bu okullardan biridir. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları namına değişik okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik herhangi bir soy ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve bati görüyoruz” ifadelerini kullandı.

İmam Dil Cambazı Okulları’nın gelişigüzel nev siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını aktaran Taşkesen, “Gülşen isimli benzeri şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda amaç ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynen reddetme ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından yağlık kendisini çapkın kınıyoruz. cumhuriyet savcılıklarına söz konusu nüfus üzerine türel prosedür yapılması amacıyla cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız” diye konuştu – MALATYAShare: