HASTALANMIŞ OĞLU İÇİN 145 DÖNME OTOMOBİLDE YATTI

BOLU’üstelik, nörolojik tıpkısı çor olan Guillain-Barre Sendromu (GBS) dolayısıyla hastanede tedavi gören oğlu amacıyla Bartın’dan mevrut Ahmet Yorgun (47), 145 gündür hastanenin otoparkına park ettiği aracında yatıyor. Çevredekilerin ayırt etmesiyle Ahmet Güçsüz, 3 gündür arızi kendisine ayrımsız hayırseverin kullanmadığı karye evinde kalmaya başladı. Oğlunun tedavi süreci nedeniyle işsiz kaldığını tamlayan Yorgun, Yetkililerden oğlumun tedavi sürecince bana kalıcı bire bir hal bulmasını istiyorum dedi.

Bartın’bile hareketli Ahmet Yorgun’un 24 yaşındaki oğlu Onur Yorgun, 4 yaşındayken sara hastalığına yakalandı. Geçen april ayında Bartın’bile hastaneye götürülen gence ayrıca vertigo teşhisi bile kondu. Vertigonun beyinde nöbet açtığı hasar sebebiyle sinir sisteminde meydana gelen, vücutta adale güçsüzlüğüne, tepke kaybına, uyuşmaya, karıncalanmaya amil olan ve arızi damla münhal yaratabilen GBS teşhisi kondu. Değişmez tedavisi sıfır fakat etkileri azaltılabilen nörolojik hastalığa yakalanan genç, tedavisi için Bartın’dan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne gönderme edildi. Onur Yorgun, 145 gündür 100 bin kişide 1 tanıdık kıymetli rastlanan hastalığı cihetiyle aheste bakımda otama görüyor.

OĞLUNUN YANINDAN AYRILMIYOR

Değer Güçsüz’un babası Ahmet Yorgun dahi bu otama sürecinde, hastanede oğlunun yanından ayrılmadı. Ahmet Yorgun, Bolu’de kaldığı süreçte daha önceleri çalıştığı işinden da hasrolunmak zorunda kaldı. Ahmet Yorgun, 145 gündür hastanenin otoparkına park yeri ettiği otomobilinde yatıyor. Hastaneye gelip gidenler ise Ahmet Yorgun’un otomobilde yattığını ayırt edince ona yardımcı oldu. Mustafa Cihan isimli tıpkı yaşama, köy evini Ahmet Şaşkın’a açtı. 3 gündür eğreti namına karye evinde mütezayit Ahmet Güçsüz, yetkililerden kendisiyle ilgilendiren mihman bir hal bulunmasını istedi.

‘BEDENİMİZDEN BİR ÇINGI BURADA OLDUĞU İÇİN TECEZZI EDEMEDİM’

Hastane uğrunda otomobil zarfında uyuduğunu belirten Şaşkın, şu ifadeleri kullandı

Dışarıdan geldiğimiz üzere ağır bakımdaki etibba bize, ‘Hastanızı bırakın, tığ size günce vukuf vereceğiz. Siz gidebilirsiniz’ dediler. Benim evladım burada olduğu amacıyla, bedenimizden ayrımsız çingi burada olduğu üzere burayı metrukiyet edemedim. Bugün haliyle 145 dönme oldu. Ben devir sayıyorum oğlum amacıyla. İlaçları karşılamakta de zorlanıyoruz. Bu süreçten geçmiş çalışıyordum. İşveren bana yardımcı oldu. İdare yazar, maaşımı gönderdi. O antlaşma engel yaşamadık. Amma kalkmak zorunda kaldım işten. Burada üstüne düşmek zorundayım. arada bir eşim bile geliyor. Gelişigüzel kalıyoruz. Araba yatıp, arabada kalkıyoruz. 3 gündür birlikte hayırhah birinin evinde. Buraya geldiğimde kötü haldeydim. Tutunacak yer aradık amma tıpkı tip balya gelmedi. Salim olsun Mahmut Düzlük isimli ayrımsız vatandaşın yoluyla Mustafa Cihan isimli bir hayırseverin evinde kalıyorum 3 gündür. 145 çevrim otomobilde yattıktan sonraları, iyicil birisi salim olsun karye evini 3 gündür bana açtı. Ben orada kalıyorum şimdilik ama yetkililerden oğlum otama sürecince bana mihman tıpkısı hal bulmasını istiyorum.

‘TALEBİMİZ SICAK BİR YER’

Havaların soğumasıyla otomobilde kalmasının imkansız kuzuluk geldiğini söyleyen Apışık, Eşimi bazı bazı yanıma çağırıyorum. Bartın’a kirlilerimizi götürüp, yıkayıp gabi getiriyor. Sonradan gine gidiyor. Bütün arabada kaldık. Eşim olmadığı ahit da mescitte kalıyorum. Havalar soğudu imdi. Eşim yokken arabaya girdim, aşırı soğuktu. Arabayı çalıştırdım, dizlerimi hissetmedim, çok soğuktu. Arabada kalamadım ve çıktım. Acilde sobalı ayrımsız düzlük var. Orada sabahladım. Orada birlikte çoluklu çocuklu gelen oluyor. Ben birlikte orayı bile hasrolunmak zorunda kalıyorum diye niteleyerek konuştu.

Yetkililerden sürekli benzeri hal isteyen Yorgun, Talebimiz yunak bire bir meydan. İlaçlar üzere arkalama bekliyorum. İnşallah çocuğum ayağa kalkarsa, ben elhak işlemek istiyorum. Çalışırım elhak. Bu sürece gelinceye büyüklüğünde durumumuz gayet iyiydi. Hiçbir talebimiz yoktu. Oğlum şu anda yürüyemez halde, kolları cereyan etmiyor. Bakıyor, konuşamıyor. Şu andaki tedavisi bu şekilde devam ediyor dedi.

Share: