Hastalığı yüzünden kurt adama dönüşen gailesiz ibretlik hikayesini anlattı

Hindistan’ın Madhya Pradesh bölgesindeki Nandleta isimli siftinlik tıpkısı köyde güçlü 17 yaşındaki Lalit Patidar, ölçülü çağlardan beri hoppadak 50 kişide görülen serencam rütbe bulunmaz tıpkısı sendromla dünyaya geldi.

ZORLUKLAR ONU HAYATA KÜSTÜRMEDİ

Hipertrikoz yani bizim bildiğimiz adıyla ‘KURT ADAM SENDROMU’ nedeni ile mecmu vücudu kıllarla ciltli olan Patidar şu anda lise serencam sınıfta.Çiftçi bir ailenin çocuğu olan taze herif görünüşü nedeni ile şimdiye büyüklüğünde bir nice kere zorbalığa uğradı. Fakat özel durumu onu hayata küstürmedi.

6-7 YAŞINA BÜYÜKLÜĞÜNDE ANLAYAMADI

Yaşadığı her şeye karşın hayata zait baktığını belirten Lalit, kullanılmamış hedefinin liyakatli bire bir Youtuber tutmak olduğunu belirtti ve hayallerini insanlarla paylaştı. Çifti aynı ailenin çocuğu olduğunu belirten Latit, “Ailem doktorun beni doğumda tıraş ettiğini söylüyor ama ben 6-7 yaşıma gelene büyüklüğünde sorunu fark etmemiştim. Tanıdığım herkesten ayrımlı adına, vücudumun seçkin durumunda tüylerin uzadığını ilk kez o devir ayırt ettim. Etibba ‘hipertrikoz’ denilen tıpkısı sendromum olduğunu söyledi. Nadir tanıdık bir uzanım ve bildiğim kadarıyla dünyada sadece elli kişide var. Ailemdeki kimsede böyle benzeri hastalık geçmişi namevcut, vakit kaybetmeden ben varım. Beribenzer olduğum zamanlar bu duruma haddinden fazla üzülmüyordum fakat ailem çok endişeliydi. Gerçekten çocuklar beni görünce korkup, onları hayvan kabil ısıracağımı düşünerek kaçardı amma nedenini anlayamazdım. Büyüdükçe tamlık vücudumun kıllı olduğunu ve herkesten farklı olduğumu keşfettim” dedi.

“HADDINDEN FAZLA UZARSA KESERİM, BAŞKA ÇAREM NAMEVCUT”

17 yaşındaki zihayat, durumunun tedavisi olmadığını biliyor ve çıktı bununla yaşamayı öğrendi. Verdiği mücadelenin böylece onu nazirsiz özne şeyin aslında hastalığı olduğunu anlatan Latit, “Bu durumun tıpkısı tedavisi yok. Vücudumdaki kıllar saç kabil uzamaya bitmeme edecek. Haddinden Fazla uzarsalar keserim, ayriksi çarem bulunmayan” şeklinde konuştu.

“SOKAKTA TAŞ ATARLARDI”

Okul hayatı boyunca onun neler yaşadığından bilgisiz arkadaşlarının kendisi ile daim orostopolluk geçtiğini anlatan Latit, “Arkadaşlarım bana çok korkutucu olduğumu söyler ve arkamdan ‘maymun’ diye bağırırlardı. Sokaktaki insanlar bana taş atardı kim bu ne olduğunu bilmeyen siftinlik benzeri çocuğa yapılacak yeryüzü şişman geçersizlik. İnsanlar hala bu durumun tedavisi var mı diye niteleyerek soruyorlar ve çocuklarını korkmasınlar diye niteleyerek benden ırak tutuyorlar. Amma cümle bunlar beni mutlu tıpkı maltalık sürmekten alıkoyamaz. Yolculuğum sırasında haddinden fazla molekül öğrendim, sunma önemlisi milyonda bire bir olduğumu, katiyen pes etmemem gerektiğini ve hayatı dolu dolu yaşamam gerektiğini öğrendim. Bayağı insanlardan farklıyım, ben eşsizim. Çoğu ant farklılıklarımız yeryüzü balaban gücümüzdür ve kendim olmaktan alım duyuyorum” ifadelerini kullandı.

İşte görünüşüyle dikkat çekici o taze;

Share: