Hatay Gastronomi Evi ve Toros Üniversitesi Arasında Staj Protokolü İmzalandı

Hatay Gastronomi Evi ve Toros Üniversitesi Güzelce Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Aş Damı Sanatları Bölümü  ile arasında staj protokolü imzalandı.

Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleşen imza toplantısında, Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş, “Gastronomi evimiz tıpkısı yetişek yuvası oldu. 4 yılda 88 stajyerimize terbiye desteği verdik. EXPO’daki gastronomi akademimizde 1 yıldır fena hâlde aynı düzentileme yapıyoruz. Hem çalıştaylar yaptık hem üstelik farklı ülkelerin yemeklerini insanlarla buluşturduk. ve bu iş için hevesi olan insanlara eğitimler verdik. Hatay yemekleri yüzyıllardır bu şehirde yaşamış rastgele renkten insanın bu şehre bıraktığı aynı hediyedir. Bunların yaşamadsı yaşatılması ve geleceğe taşınması lazım. Bugün Toros Üniversitesi ile öğrencilerini burada misafir ika ve terbiye verme üstüne tıpkı antant yaptık” diye niteleyerek konuştu.

Toros Üniversitesi  Gastronomi ve Aş Damı Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çağla Özbek ise “Öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması bizim için haddinden fazla heybetli. Akıbet yıllarda gençlerimiz özellikle dünya mutfaklarına haddinden fazla acemi. Tığ Toros Üniversitesi namına ülkemiz mutfaklarının ön plana çıkmasını destekliyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin mesleki repertuvar kazanması açısından Hatay aşındırmak kültürü ile önemli tıpkı yer tutuyor” dedi.

Protokolün imzalanmasının arkası sıra ajanda fotoğrafı çektirildi.

Share: