HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ SEMRA GÜZEL’İN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

PKK’lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkması sonrası dokunulmazlığı kaldırılan ve hakkındaki yakalama kararı neticesinde yakalanarak tutuklanan HDP Saylav Semra Sunturlu’in ifadesi ortaya çıktı. İstanbul Doğruluk Sarayı’ndan SEGBİS ile Ankara 3’üncü Hazar Ukubet Mahkemesine bağlanarak tabir veren Iyice, “Benzeri kısım fotoğraflarında zarfında bulunduğu adsız şahit beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış ayrımsız sormaca yürütülmüştürö dedi.

Adıyaman’da 2017’de tembel ağıl getirilen PKK’lı Volkan Boran’ın çökertme telefonundan silahlı ve ilgiyle fotoğrafları sâdır ve dokunulmazlığı düşürülen HDP Diyarbakır Saylav Semra Adamakıllı, karşı 5 kamer önce çıkarılan yakalama kararının ardından dün yurtdışına geçmek üzereyken yakalanmıştı.

“AZADE BIRAKILMAMI İSTİYORUM”

İstanbul Türe Sarayı’na getirilen Güzelce,  Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na bağlanarak SEGBİS ile ifade vermesinin peşi sıra Ankara 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ne bağlandı. Buradaki ifadesinde Adamakıllı, “Üzerime ertelenmiş suçlamayı akseptans etmiyorum. Ego bu entelekt sürecini tamamen politik tıpkı süreç olarak değerlendiriyorum. Ayrımsız bölük fotoğraflarında süresince bulunduğu meçhul tanık beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış tıpkısı sormaca yürütülmüştür. Bu fotoğraflara ilgilendiren kendisine bire bir tek ben yargılanmıyorum. Özge yargılananlar tutuklanmadan yargılanmaktadırlar. Bugün benim üzerimden yargılanan HDP’dir. Bir seçim propagandası kendisine değerlendiriyorum. Beraat ile sonuçlanan bir nice benzer kararlar olmasına karşın benim dosyam tutuklanmaya atıf adına huzura gönderilmiştir. Başiboş bırakılmamı istiyorum” dedi.Hakimlik kararında, aynasız Iyice aleyhine beyanlar, HTS kayıtları, baz bilgileri, terör örgütü mensuplarıyla birlikte neymiş askeri yetişek alanında çekilmiş fotoğrafların bulunması ve kül dosya kapsamında şüphelinin suçu işlediğine dair sağlam suç şüphesinin bulunduğu ve delillerin henüz tamlık yerine toplanmadığı kaydedildi.Evire Çevire’in yakalandığı esnada üzerinde kişi fotoğrafı bulunan “Mehtap Şahan” hesabına aranje kimlik bulunduğuna saha verilirken tüm aramalara rağmen bulunamaması konusunda üzerine yakalama kararı çıkarıldığı ve bu karara güvenerek ifadesinin alındığı belirtildi.

Pir’in cızlam şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasına hükmedildi.

Share: