HDP’li ve PKK’lı Semra Güzel’in mikro dışına kaçacağını “fuhuş” yaparken söylemiş

HDP Diyarbakır Saylav Semra Fena Hâlde için, Adıyaman’dahi 2017 yılında süreduran ayla getirilen PKK’lı terörist Volkan Boran’ın cep telefonunda alay malay çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkınca özet hazırlanarak, dokunulmazlığı kaldırıldı ve 24 Mart 2022’üstelik yakalama kararı çıkarıldı. Firari HDP’li, 2 Eylül’üstelik MİT ve İstanbul Güven Müdürlüğü’nün eş gerçekleştirdiği operasyonda, otomobille Edirne’ye giderken yakalandı.

İNSAN KAÇAKÇISI İLE İRTİBATA GEÇTİ

HDP’li Güzel’in yakalandığı operasyonun detayları de ortaya bundan sonra. Buna bakarak MİT, HDP’li Sunturlu ile birlikte yakalanan F.D.’nin, PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyelerini dar dışına kaçırmaya aracılık fail emanet ve şebekelere müteveccih ölçülü istihbari icraat kapsamında bir süredir izlem altında tutulan koca kaçakçısı C.T. ile irtibata geçtiğini belirledi.

“FUHUŞ” DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

Örgütsel bağlantıları çerçevesinde beceri ve fiziksel takibe alınan F.D.’nin ayrıca fuhuş şebekesi zarfında vadi düz haddinden fazla sayıda kişiyle üstelik irtibatı bulunduğu belirlendi. F.D.’nin, kaçış girişiminden evvel İstanbul’daki otelde fuhuş yaptığı ecnebi uyruklu kadına mikro dışına gideceğini söylediği tespit edildi. F.D.’nin hareketliliğinin saptanması üstüne MİT ve güven birimleri eliyle cerrahi müdahale için düğmeye basıldı ve Semra Fena Hâlde ile F.D., İstanbul çıkışında yakalandı.

Semra Güzel ile elverişsiz dışına okşamak üzereyken yakalanan F.D.’nin, henüz ilk da Yunanistan’a yaklaşmak üzere girişimde bulunduğu öğrenildi.Share: