HDP’li vekil Günay’dan, Akşener’in “Tıpkı masaya oturmayız” sözlerine kaba denk: Ahali seni çevirdiğin bed işlerden tanıyor

CHP’li Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklaması siyaset gündemine bomba kabilinden düştü. Aksülamel çeken açıklamaya İYİ Tümen cephesinden peş peşe çokça anif sözler söylendi. İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener ise “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada dahi HDP imkânsız” dedi.

“VAAT ETTİĞİN YEGÂNE ÖZDEK 90’LARIN KARANLIĞI”

HDP’den İYİ Fırka’ye tıpkısı şekilde haddinden fazla anif cevap geldi. HDP Mardin Saylav Ebru Günay, İYİ Fırka lideri Akşener’e aheste sözlerle yüklendi. Günay, “Meral Akşener yahut onun sözcülerinin işi HDP’ye hava belirlemek değil. Bire Bir posta halk; seni Mehmet Ağar ve Tansu Çiller ile çevirdiğin sakil işlerden tanıyor. Tek zül ika, senin bu ülkeye vaat ettiğin biricik husus 90’ların karanlığıdır” dedi.

“HDP’Lİ DOĞRUSU SENİN OLDUĞUN MASAYA GELMEZ”

Günay açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Tek HDP’li zaten senin olduğun masaya gelmez, hatta oturduğun kıraathanede öz içmez. Yüz Kere söyledik, yeniden söyleyelim. HDP’nin masası ve ittifakı bellidir. Bizim birlikteliğimiz Düzentileme ve Hürriyet İttifakıdır. Bu sözleşme amiyane demokratik değişimi, dönüşümü talip asıl muhaliflerin yegâne adresidir. Seçimleri arık görmüyoruz ama intihap gününe ve namzetlik tartışmalarına odaklanarak değil, savaş ittifakını büyüterek.”Share: