Hisarcıklıoğlu, eskimemiş yılda bilcümle insanlara afiyet, sağlık ve bolluk diledi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2023’ün bilcümle dünyaya sulh, huzur, sağlık ve refah getirmesini diledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni sene dolayısıyla yayımladığı mesajda, yıpranmamış yılın Türkiye üzere eskimemiş imge ve başarılara dayanç olmasını temenni ederek, mesajında şu görüşlere saha verdi:

“Küresel ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen Türkiye ekonomisi olumlu yönde ayrışarak, 2022 yılının ilk 9 ayında yüzde 6 tahaccüm sağlandı. Bu nema performansı istihdama de yansıdı. Bu başarıyı, Türk özel sektörü, salgın sonrasında dünyadaki değişimlere alın çabucacık neva sağlayarak elde etti. Her yıpranmamış takvim yılı eskimemiş ayrımsız kafa umudu taşır. Başlıca büro namına biz üstelik yeni aynı yıla girerken, ekonomide başlayan toparlanmayı ati üzere umut donör olarak görüyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında, istihsal, istihdam, yatırım ve ihracata bitmeme ederek, azimli aynı şekilde ilerlemeyi sürdüreceğiz. Türkiye’nin henüz ışıklı, erinçli, tartılı, sorunların çözümlendiği günlere ulaşabileceğini biliyoruz. Bunun üzere hep beraber çalışmaktan bambaşka öğün yoktur. Tığ birlikte güçlüyüz. Türk hususi sektörü namına, 2023’ün bilcümle insanlara afiyet, varlık ve bolluk getirmesini, diliyorum.” – ANKARA

Share: