Hollanda Ankara Büyükelçi Yardımcısı’ndan videolu veda: “Ayrımsız hatamız olduysa affola, Allah’a dirilik olun”

Hollanda Ankara Büyükelçi Yardımcısı’ndan videolu veda: “Tıpkısı hatamız olduysa affola, Allah’a emanet olun”

ANKARA Hollanda’nın Ankara Sefirikebir Yardımcısı Erik Weststrate’nin Türkiye’deki fariza süresi doldu. Westrate, Türkiye’ye vedasını sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bire bir videoteyp ile yaptı. Videoteyp süresince Türki konuşan Westrate videonun böylelikle, “Haddinden Fazla üzülerek ayrılıyoruz. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola Allah’a kişi olun” dedi.

Türkiye’ye 5 sene ilk görevi kapsamında mevrut ve yerleşen Hollanda Ankara Büyükelçi Yardımcısı Westrate, görev süresinin dolması ile alay malay ülkeden ayrılıyor. Türkiye’den ayrılmadan evvel sevenlerine sosyal medya üzerinden hazırladığı videoteyp ile veda fail Westrate’in videosunda renkli görüntüler vadi aldı. Westrate, videonun başlangıcında ofisinde duran Türkiye haritası önünde yaptığı konuşmasında,”Merhaba herkese, ben burada ofisimdeyim. Yanda gördüğünüz gibi tıpkısı harita var. neden bu haritayı gösteriyorum bunun benzeri sebebi var. Bugün daha çok Türkiye’den ayrılıyorum. Bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimi size ifşa etmek istiyorum. Edirne’den Şırnak’a kadar, Kars’tan Datça’ya kadar bilcümle bu yerleri gezdim. Gördüğünüz al noktalar kâffesi gezdiğim yerler. Pir ülkenizi temas taraftan gördüm, pir yemeklerinizi yedim, dört mevsimi benzeri günde yaşadım. Pir insanlarla tanıştım, fena hâlde yerler gördüm. İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Hoşur ülkeniz güzeldir ve ülkenizi haddinden fazla çok özleyeceğim” ifadelerini kullandı.

“Allah’a gönül olun”

Videonun böylecene Anıtkabir önünden yaptığı fert konuşmada ise Westrate “5 sene ilk görevime burada başladım. Ayrılınca esasen burada ilhak etmek istedim. Atatürk’ün nezdinde, burada sizinle selamlaşmak istiyorum. Değme husus üzere size teşekkür gitmek istiyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık elhasıl hayatı yaşadık. Gelişigüzel madde amacıyla teşekkür söylemek istiyorum. Hayatımızın benzeri parçası oldunuz. Çokça üzülerek ayrılıyoruz. Hakkınızı helal edin. Ayrımsız hatamız olduysa affola Allah’a emanet olun. Hoşçakalın” diye konuştu.Share: