İbrahim Çeçen Vakfından iri muvaffakiyet

İbrahim Çeçen Vakfı’nın yaklaşık dokuz ay gibi benzeri süredir başlattığı IC Elit Ayak Topu yüksekokul projesinde dört Ağrılı sporcu Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına seçildi.

Balkı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 aşınmış fail Ağrı karmasından 4 sporcu toprak karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları amacıyla mutlu olduklarını belirten IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Yaklaşık dokuz aydır bu çocuklarımızın sağlam aynı ayak topu altyapısı alabilmeleri üzere çabaladık. Projemize IC Seçkin Akademi ismini vererek futbola eskimemiş başlayan çaplı sporcuları benzeri araya anlatmak istedik. Gerçekten bu çalışmalarımız sonucunda evcil ligde oynanan maçlar sonucunda IC Elit takımımız U-14 Veca şampiyonu oldu. Hafta böylece yapılan nahiye karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı üzere bir çokça kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Mıntıka Müdürlüğü, Dert Saftirik Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çok büyük oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı adına teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Futbol Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Havza karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Oyuncusu Haktan Antrenör, Ölçülü Düzlük Emre Melik Kaya ve Kesici adına Beat Sebep seçildi. – AĞRI

Share: