İçişleri Bakanı Aristokrat, komütatör teyit törenine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilişik çalışmayı, kararıyla gelişigüzel millete duyurduğunu belirterek, “Yegâne tek bilcümle meseleler, hep mesail aşılıyor. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nda koşmaya hazır ve etrafındaki coğrafyaya barışı ve huzuru getirmeye hazır tıpkısı ülkeyi bilcümle alay malay kucaklayacağız.” dedi.

Bakan Soylu, Van’dahi inanma ve güllabi ekipleri üzere tahsis edilen 136 aracın teslim törenine katıldı.

İl Inanma Müdürlüğü bahçesinde planlı törende konuşan Aristokrat, katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletti.

Birçok ilde vasıta tasdik törenleri düzenlediklerini rapor fail Aristokrat, “Zaman Zaman Polis Güçleri Vakfımızın marifeti, bazen hayırseverlerimizin eliyle, kimi vakit birlikte farklı hayırseverlerle ortaya koyduğumuz ortak adımlarla gelişigüzel hem teşkilatımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem bile milli bütçeden gelenlerle birlikte lüzumlu polis güçleri teşkilatımızın gerek bitirmiş teşkilatımızın bu türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Son 12 yılda Van’daki kabil birçok kurum yaptıklarını anlatan Aristokrat, İzmir’den Mersin’e, Adana’dan Van’a, polis ve jandarmanın anahtar ihtiyacını giderdiklerini aktardı.

136 aracın itimat ve jandarmanın kullanımında olacağını dile getiren Aristokrat, şöyle devam etti:

“Akın helikopterlerimiz var. İnsansız albeni araçlarımız var. en üst tekrar Sayın Cumhurbaşkanımız tıpkı emir vermişti. Verdiği talimatla skorsky Türkiye’dahi üretiliyordu. İlk üretilen skorskyi da jandarmamıza katmış olduk. Deminden gine güllabi, arkası sıra polis güçleri bile algı. Genel erek helikopteri dediğimiz Gökbey helikopterine üstelik kavuşacak. Bu bile bizim için haddinden fazla eşsiz bir aşama. Allah’a şükürler olsun Türkiye, kendi üretebilen, rekabet edebilen, kapasitesini ve kabiliyetini geliştirebilen aynı devlet konumuna bilcümle gelişigüzel geldi. Bilcümle birlikte bitmeme edeceğiz.”

“Türkiye Yüzyılı”nın ülkeye, millete ve etraftaki coğrafyaya bambaşka tıpkısı coşku verdiğini vurgulayan Soylu, “Evvel Sayın Cumhurbaşkanımız emeklilikte yaşa takılanlarla ilişkin nihai çalışmayı, kararıyla gelişigüzel milletimize duyurdu. Bir Tane tek bilcümle meseleler, hep sorunlar aşılıyor. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nda koşmaya amade ve etrafındaki coğrafyaya barışı ve huzuru getirmeye hazır bire bir ülkeyi bilcümle gelişigüzel kucaklayacağız.” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık’ın okuduğu duanın ardından, araçların anahtarları polis güçleri ve jandarma ekiplerine teslim edildi.

Programa, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şair Balcı, DOĞRU Öğür Van milletvekilleri İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, Osman Nuri Gülaçar, Uyanık Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Aykut Tanrıverdi, İl Uyanık Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Itimat Müdürü Atanur Okumuş, AK Öğür İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve çalım amirleri katıldı.

Share: