İçişleri Bakanı Aristokrat, partisinin Kırklareli İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,”???????Gelecek nesillerimizin önüne hararetli tıpkı Türkiye, balaban bire bir Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak çoğaltmak zorundayız” dedi.

SELIM Fırka Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, AK Tümen’nin Türkiye’ye nazik hizmetler yaptığını anlattı.

Aristokrat, “Türkiye’de şişman hisse senedi başardınız herkese karşın, değme şeye karşın başardınız. Türkiye’üstelik büyük benzeri devrim oluşturdunuz. Dünyaya rağmen, Türkiye’yi istemeyenlere rağmen ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bilcümle istikrarsızlıkların içerisine oyulgamak isteyenlere rağmen nazik ayrımsız devrim yaptınız.” dedi.

Eski Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere bile endişe ita amacı güttüklerini anlatım ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam cezası edenler, sadece Menderes’i idam etmek amacıyla idam etmediler. Hepimize tıpkı tasavvur verdiler, gelecek nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın baştan itibaren bu ülkede nazik devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Şark Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta mankafa etap atmamakla, 6-8 Teşrinievvel olaylarına teyit olmamakla, 15 Temmuz darbesine belirgin ellerinizle beraber savaşım etmenizle birlikte zaman Şark Akdeniz’dahi zaman Karadeniz’de zat anlayışını ortaya koyan ayrımsız taraftan erke arayan, benzeri taraftan gaz arayan, acun ‘sen hangi yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ego müstakil ve özgür ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı yüklenmek benim sunu esas vazifemdir diye…”

2002 yılı başından itibaren YANLIŞSIZ Tümen ve bugün Halk İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye özgürlük ve hürriyet bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak seçme şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri seçkin şeyi Allah’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle gelişigüzel gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, rastgele 10 yılda benzeri çarpış yapıldığını amma Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Yalın Kat benzeri iş değildi. Bu ülkede insanları ‘başı yıldızlı ve başı örtülü’ kendisine ayırdılar ve ‘bunu aynı değişik araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize cebin başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle bu arada Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz hangi olacak?’ diye niteleyerek sorarlardı. Münhal ve kemiksiz. Çünkü bu ülkede otomobil tahsis etmek isteyenin feleğini inatçı çevirmişlerdi. Tayyare yapmak isteyenin feleğini hırçın çevirmişlerdi. Fora Etmek isteyenin feleğini münasebetsiz çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten sadık bire bir talih haline ifham etmek isteyenler olduğunu tamlayan Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten kapalı olacağız, Avrupa’ya göbekten sınırlı olacağız, onlar hangi buyruk verirlerse onu kelimesi kelimesine namına getireceğiz benzeri mutluluk modunda bizi görüyorlardı. Bugün velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar tekrar aynısını görüyorlar. Ama bu kuruluş bugün Cumhur İttifakı büyük ayrımsız inançla bütün engelleri aşarak, şurası size bildirmek istiyorum, siz devrim gerçekleştirdiniz ve mazlum ve mağdur ülkelere birlikte milletlerin lacerem kıvrılma gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan bilahare 2014 seçimlerinde doğrulama olsaydınız, 6-8 Teşrinievvel olaylarından sonradan konfirmasyon olsaydınız 7 Haziran’üstelik, son teşrin seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 15 Temmuz’dan sonradan konfirmasyon olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e kadar terör koridorunu zaman kurmuşlardı. Bunu çokça net söylüyorum. Takkadak bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını de hava alacaklardı ve tasdik olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ vakit kaybetmeden PKK’yı aşınmış etmiyoruz, tığ sadece FETÖ’yü aşınmış etmiyoruz, biz takkadak hesaplı saldırıları bize tetikleyenleri mağlup etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen yeniden söylüyorum göbekten onlara sınırlanmış olmamızı talip Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Topluluk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları yıpranmamış onarıyoruz”

Misyonlarının bakir başladığını belirten Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları eskimemiş onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye daha bol yerlere getireceğine işaret eden Aristokrat “Şimdi elden bulunduğumuz çağın alt yapısını yapmadık, benzeri zamanda geçmişin açıklarını kapattık, bire bir zamanda 21. yüzyılın tamamının madun yapısını gerçekleştirdik. Demin eskimemiş başlıyoruz, koşmak zamanı. Göreceksiniz AK Tümen ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile anca aynı seyahat ortaya koyacağız ki takkadak ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi alt peş edeceğiz ve insanlığa bire bir ülkenin dünyaya pekâlâ müfit olduğunu beraber göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün elden tıpkı seçim yılı olmadığını, Cumhuriyetin bir numara asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Aristokrat, “Yani biz cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize tepeden aşağıya inç sallayanları, bizi kıytırık görenleri, yoz görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Deminden Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Teşrinievvel 2023’te bilcümle birlikte gidiyoruz” diyen Soylu, “29 Ilk Teşrin 2023’te yeni bir asrı gine bu nesille bu arada Cenabıhak’ın izniyle gelişigüzel yakalayacağız. Ama bu asırda benzeri önceki asırda yani gündeş asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız geçişsiz. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız geçişsiz. ve bilcümle birlikte kaldırmamız geçişsiz. Bu okazyon önümüzdedir, bu fırsat heba etmememiz lazım. Onun amacıyla çokça hizmet etmek haddinden fazla hız göstermek ve çok mücadele etmek gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki bilcümle coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan zorlu çok ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne zinde tıpkısı Türkiye, iri benzeri Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak tezyit etmek zorundayız. Çok hizmet etmek zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “haddinden fazla çalışılması” gerektiğini rapor eden Aristokrat, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde adım adım herhangi bir yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı mazi Türkiye’nin ne hallere sokulması lazım geldiğine izin etmediğimizi dal eğmediğimiz, belen bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Türlü tür zorluklarla karşılaştığımızı ama masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, huzur için ülke amacıyla seçimde 3 kesim düşünce almak amacıyla bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya havale etmeye çalışanlara fırsat tanımadığımızı, bu ülkenin zat kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Ulus İttifakı’na seçimlerde milletin karşılık vereceğini ifade eden Aristokrat, “Bire Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar benzeri taraftan PKK ile anlaşacaklar, tıpkı taraftan hat ötesinde teskereye hayır oyu verecekler, tıpkı taraftan bu ülkenin hep sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine teslim olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde bire bir şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek kel görünecek.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine üstelik değinen Aristokrat, “Herif Sakarya’ya gidiyor, coğrafya âlim bulunmayan, gündüz bilim adamı bulunmayan. Bire Bir birlikte Sakaryalıların huzurunda söylüyor. Onlar biliyorlar rastgele şeyin hangi olduğunu, elbet olduğunu. Tıpkı bile Türkiye Cumhuriyeti devletini hile etmeye bunlar hep bu arada istekli oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘ne televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete bakım üstüne benzeri savaşım ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi konusunda ayrımsız uğraş ortaya koyuyorlar. Allah esirgesin Cenabıhak milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Geceleyin – gündüz çalışan, değme saniyeyi bu devlet amacıyla, bu âdemiyet için, ‘acaba ne yapabilirim’ diyerek değerlendiren, seçme türlü saldırıya göğüs geren ve bütün bu saldırılarla birlikte bu saldırıları mağlup etmeyi başaran, milletle bu arada olan aynı Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın sunma zinde lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Cumhur Reisi Erdoğan’ın milleti yanıltacak hiçbir adımı bugüne büyüklüğünde atmadığını, emniyetli ve ateş parçası aynı şef olduğunu sözlerine ekledi.

Soylu, elan sonradan Dava Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını mülakat etti.Share: