İçişleri Bakanı Soylu, DÜRÜST Parti Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bugün etraflı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı teyit oldular yetersiz zarfında. Tığ onlara tıpkı öz söylüyoruz: ‘Ya solgun torba ya doğrulama.’ Tekrar bugün Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi da süreduran hale getirdi. Bugün 4 tenakus var.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, DOĞRU Parti Edirne İl Başkanlığındaki organizasyon buluşmasında, terörle mücadelenin geceli gündüzlü sürdüğünü ve bir nice yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların tertemiz olduğunu anlatan Aristokrat, şunları kaydetti:

“Buradan ifham etmek istiyorum, Tunceli’de 5 yıldırıcı kaldı. İnşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı felek edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bire bir bir tane hain terörist kalmayacak, arı sili olacak. Bugün ayrıntılı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist doğrulama oldular daraç zarfında. Biz onlara aynı husus söylüyoruz: ‘Ya zerrin testis evet konfirmasyon.’ Esasen zaman Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi birlikte süreduran kuzuluk getirdi. Bugün 4 eksilme var.”

“Bunlara fırsat verilmedi”

Mersin Ağacı’bile yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine teyit edildiğini anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün eksantrik ayrımsız özdek henüz oldu. Sazak’dahi 15 yaşındaki tıpkısı kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, kim annelerinin ve babalarının da beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye yıldırı örgütüne götürmeye çalışırken Mersin Ağacı Emniyet Müdürlüğünün, bir zamanda Güvenlik İstihbarat Başkanlığımızın, tıpkı zamanda Jandarmamızın kuma bire bir operasyonuyla HDP’nin eski Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran muhannet, yalancı o, zait şu anda üstelik yeniden bire bir onların politik partilerinden birinin mülk temsilcisi ama enselendin. Bala ailesine teslim edildi, bunlara fırsat verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına karşın vurdumduymaz aşama atmadınız”

Icra Vekili Aristokrat, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların başarılı olamadığını söyledi.

Darbelere cebin durduklarını tamlayan Aristokrat, “17-25 Mesafe darbesini yaptılar, zannettiler kim kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellek fellek ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek amacıyla meydanlarda bu milletle bu arada oldu. Seçimlerde yeryüzü efdal oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle bu arada devam ettirdi.” diye konuştu.

Aristokrat, YANLIŞSIZ Öğür’nin kurulduğu günden bu yana konusunda gelinmesine karşın tek ayrımsız hoşgörüsüz aşama atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Yolculuk olaylarına karşın, 17-25 Mabeyin darbesine rağmen, 27 April e-bildirisine karşın, 6-8 Ekim olaylarına karşın, 15 Temmuz’a rağmen ve 15 Temmuz’daki o basık darbeye karşın, konuşu saldırılara karşın, içerideki peki onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, toplumsal medyalarından yalanlarına ve iftiralarına karşın et kafalı etap atmadınız.”

“Türkiye’nin defans sanayindeki yerlilik oranı yüzde 80’e artık”

Aristokrat, AK Fırka yerine nazik başarılara imza attıklarını, çokça çalışarak bilcümle gelişigüzel güçlerine tehlikeli katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden mecmu ülkelerin etkilendiğini nâkil Soylu, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye devam ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız çekicilik araçlarının birlikte Türkiye’nin kişi mühimmatını bile yaptığını kaydetti.

Türkiye’dahi sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi ahi, bağımsız milletvekili ve bağımsız milletvekili bir ülke haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Tığ yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye adına yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri sadece 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bilcümle dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği kabil nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diyerek soran Soylu, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Koca, Sakarya Kayran Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’evet gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız da inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar evire çevire konuşuyor kim, o kadar adamakıllı konuşuyor. Amma cızık ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Pekâlâ oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı zahir alınır? Lan Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus tarihe gömdü. Bağımsız Milletvekili ve hür aynı Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum iş bana düşecek tekrar. Masanın altından birileri çifte atıyor, aynı bile uray başkanlarına meni şeş çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanına belen şeş çalışıyorlar, İstanbul Şehremaneti Başkanına bel şeş çalışıyorlar. O ona belen altı çalışıyor, bu buna işaret altı çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar geri bıraktı demin yine Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, DOĞRU Fırka’deki konuşmasının peşi sıra MHP ve Sevgili Ocakları Edirne mülk başkanlıklarını ziyaret etti.

Share: