İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Osmanlı’yı kötüleyen Bronz Soyer’e kaba tepki: Onlar bu konuda gaflet uykusu içerisindedir

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Mardin’in Dargeçit ilçesindeki Hürriyet Parkı’nda SELIM Parti Deneyimsizlik Kolları’nın düzenlediği etkinlikte konuştu.

“HEP MİLLETİ ATEŞE ATTILAR”

Aristokrat’nun hedefinde İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümünde İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’in “100 sene önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet uykusu, dalalet ve hatta desise içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Saraylarındaki saltanatı destek olmak amacıyla bilcümle aynı milleti ateşe attılar” sözleri vardı.

“ONLAR CAHILLIK İÇERİSİNDE”

Aristokrat’dan yanıt gecikmedi. Bronz Soyer’in sözlerine karşılık şu şekilde karşılık verdi. “Siz İzmir Büyükşehir Şehremini’nın söylediklerine bakmayın. Onlar bu konuda cahiliyet içerisindedir. Osmanlı ile kendi geçmişimizi ihanetle suçlayan anlayışı bittabi kimsenin akseptans etmesi türlü değil, akıllıca de değil. O aynı cehalettir, tamlık kutuplaştırma ve kamplaştırmadır. O geçmişine, soyuna, sopuna bühtan etmektir. Bittabi kınanacak tıpkısı hadisedir, ve biz bunu kınıyoruz. Muallel meze sahibine haizdir bu büyüklüğünde çarpık çurpuk.”Share: