İcra Daireleri Marifetiyle Haczedilerek Doğruluk Bakanlığı’nın Garajlarında Muhafaza Edilen Anahtar ve Mallar İçin Öğrenim Edilecek Ücretler Zamlandı

İcra daireleri marifetiyle haczedilerek Hak Bakanlığı’na ait olan garajlarda müdafaa edilen araçlar ve mallar için tahsil edilecek ücretler zamlandı. Buna bakarak, alınacak ücretler otomobillerde 23 liradan 40 liraya, motosikletlerde 10 liradan 20 liraya, pikap-minibüs-arazi taşıtlarında 25 liradan 44 liraya, kamyon, otobüs, gururlu (TIR) ve gelişim makinelerinde 40 liradan 60 liraya çıktı.

Adalet Bakanlığı aracılığıyla hazırlanan “Yediemin Depoları Yönetmeliği Sevap Tarifesi” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı. Buna bakarak, 2023 yılında yürütme daireleri tarafından haczedilerek Doğruluk Bakanlığı’na ilgili olan garajlarda kayırma edilen vesait ve mallar üzere yıpranmamış tarife hükümleri uygulanacak.

YENİ SEVAP TARİFELERİ

Günce yediemin park yeri ücretleri yapılan yeni zamlarla alay malay; otomobillerde 23 liradan 40 liraya, motosikletlerde 10 liradan 20 liraya, pikap-minibüs-arazi taşıtlarda 25 liradan 44 liraya, kamyon, otobüs, çekici (TIR) ve hareket makinelerinde 40 liradan 60 liraya yükseldi. Altı aydan sonraki koruma süresi üzere bu ücretlerin nısıf oranında uygulanacağı dahi tarifede yer aldı.

Çilingir ücreti adisyon edilirken açılacak husus, vesile ya dahi kasanın macerasız, güvenlikli evet da faziletkâr güvenlikli olup olmaması dikkate alarak ücretlendiriliyor. Buna bakarak; ocak ve iş yeri kapısı ile değişik pırtı kilidi 1. Kesim ( İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Kocaeli ve Gaziantep’in dalan ilçeleri) kilometresine göre değişmekle alay malay 200-400 TL adına belirlendi. Makine kapısı açım 320-bin 200 TL, çelik kasa açım 360-bin 200 ecir TL beyninde ücretlendirildi. Hammaliyenin ücreti dahi günce 480 TL oldu.

Otomobil, göçüm, motor, pikap kamyonet, minibüs, midibüs ve panelvanın çekiciyle 0-1 km taşınması için belirlenen ecir 350 TL oldu. Bu miktar birlikte km başına 32 TL artacak.

Share: