Ihbariye gönderen şehremaneti başkanına taşlama ve tehditler savurdu

Karabük’ün ünlü hisse senedi adamının oğlu, uray tarafından kendilerine gönderilen tebligat sonrası Şehremini Rafet Iyilikçi’ye gösterişli hakaretlerde bulunarak tehditler savurdu.

Edinilen bilgiye göre Karabük Belediyesi aracılığıyla uzun yıllar mergup tıpkı yapının yıkılması için hareket adamına tebligat gönderildi. Muhavvat inşaatı yıkılması için gönderilen bildirim sonrası tanınmış hisse senedi adamının oğlu olduğu öğrenilen Mehabetli O.Y., WhatsApp üzerinden Belediye Reisi Rafet Iyiliksever’ye hakaretler yağdırdı. Kentin ünlü işadamının oğlu Ulu O.Y., gönderdiği mesajları birlikte toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştı. Psikolojik soruları olduğu öğrenilen Büyük O.Y.’nin mesajları tepkilere neden oldu. Karabük Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü marifetiyle gönderilen tebligatı dahi hesabından paylaşan Şanlı O.Y.’nun mesajlarında, Başbuğ Iyilikçi’yi bedavacılık, mafya bağlantılarıyla ilişkilendirilmesi kabil konularda pahal hakaretler ederek ve tehditler savurarak meydan vermesi tepkilere bozukluk oldu.

Söz konusu iş insanının oğlu Ulu. O.Y.’nin mümasil zamanda akıl sağlığı nedeniyle detaylı süre tedavi gördüğü bazen çektiği videolar ile Karabük’te bazı güç ve isimlere küfürler ve hakaretler saçtığı öne sürüldü. Başkan Vergili ise henüz bu tepkilere yanıt vermedi. – KARABÜK

Share: