İhtiyaç sahibi bozuk hükümlülere Toplumsal Market ile yardım sağlanıyor

İhtiyaç sahibi eski hükümlülere Toplumsal Market ile müzaheret sağlanıyor

GÜMÜŞHANE Gümüşhane’da, Denetimli Azadelik Müdürlüğü vasıtasıyla hayata geçirilen ve cezasını mütemmim çarkıt hükümlüler ile denetimli azadelik çerçevesindeki yükümlüler ve ailelerine arkalama sağlanacak Içtimai Market’in açılışı gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı, Ukubet ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne sınırlı Denetimli Serbestlik Kat Başkanlığı yoluyla hayata geçirilen Toplumsal Market projesi, gerekseme sahibi eski hükümlülere, denetimli azadelik yükümlüleri ile ailelerine hem toplumsal hem de ekonomik yönden destek sağlıyor. Gümüşhane Adliyesi’nin 7’inci katında Gümüşhane Cumhuriyet Altını Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver’in üstelik katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Toplumsal Market kapsamında maddesel yokluklar dolayısıyla suça baştan sürüklenme riski bulunan sakat yükümlüler ve denetimli serbestlik yükümlülerinin önlenmesi hedefleniyor. İyileştirme çalışmaları kapsamında, yardıma ihtiyacı olduğu tayin edilen yükümlüler ile esirgeme kurullarına ayni veya nakdi arkalama talebinde bulunulup, yapılan araştırmalarda gerekseme sahibi olduğu saptanan yükümlülere Sosyal Market aracılığıyla yardım gerçekleştiriyor. Ana besin maddelerinden, kıyafete kadar benzeri haddinden fazla ürünün düzlük aldığı Toplumsal Market Projesi çerçevesinde evgin ihtiyacı olduğu tespit edilen hükümlülere ise evleviyet veriliyor.

“Eski hükümlülerimiz ve ailelerinin hayata tutunmasına ulama sunmayı amaçlıyoruz”

Projenin amacına ulaşabilmesi üzere yardımların devamlılık arz etmesi gerektiğinin altını çizen Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver, “Denetimli Azadelik Müdürlüğümüz bünyesinde Adalet Bakanlığımızın başlatmış olduğu Sosyal Market Projesini hayata geçirdik. Toplumsal Market Projesi ile Türe Bakanlığımız, yanlışlık işledikten sonradan nedamet göstererek hayata tutunmaya çalışan denetimli serbestlik hükümlülerimizi ve ailelerinin sosyal ve kazançlı yönden desteklenerek hayata tutunmalarında katkıda bulunmayı amaçlıyor. Biz bu projeyi hayata geçirirken başta Kızılay tevessül etmek için, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gümüşhane Belediyesi ve Gümüşhane Ticaret ve Uran Odasından çokça ağır sıklet destekler gördük. Projenin amacına ulaşabilmesi için yapılacak yardımların süreklilik sunu etmesi oylumlu. Bu nedenle tığ özellikle Dulda Müesses üyelerimiz almak amacıyla kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışmaya bitmeme edeceğiz. Bu projenin hayata geçmesinde bize destek sağlayan bütün kurumlarımıza teşekkür ediyor, Toplumsal Market Projemizin aynalı olmasını diliyorum” dedi.

Share: