İki öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisinden duygulandıran ası

ELAZIĞ’üstelik, yetiştirdiği 2 öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer (45), şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz bakım veriyor. Sayer, salonun camına da ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ mukayyet afiş astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve çalıştırıcı Fatih Sayer, 2016’bile yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde taharri noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda martir olduktan sonra şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz bakım vermeye başladı. Sayer, salonun camına bile ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Ası, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği tıpkı başka öğrencisi Piyon Teğmen Canbert Tatar birlikte 2020’üstelik Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen sefer taharri devriyesi sırasında meydana gelen patlamada şehit oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini ifade eden Sayer, “Bu salonda şehit yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Henüz öncesinde da bu icraat kâh aksiyon yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddi yahut manevi tek şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla karşılık ödediler. Bizim onlardan bir beklenti içerisinde olmamız kusurlu peki. Bu uygulamanın Elazığ ve farklı illerimizde birlikte yaygınlaşmasını istiyoruz. Çünkü, onlar gepegenç hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis güçleri okullarına binin üzerinde öğrenci hazırladım. Şu an fariza fail öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan belde vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden çok müspet tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçerken yazıyı görenler, derun gelerek teşekkür ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkür ederek gidiyor. Bu bize değer veriyor. Fakat martir ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Güllabi Uzatmalı Çavuş Yaşamış Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar üstelik, “2016’nın akıbet aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir uzaklık aleniyet spor salonuna geliyorum. Hakeza tıpkı uygulama olduğunu da Elazığ’de ilk defa burada gördüm. Bura kendi yerimiz ve evimiz gibidir. Beş Altı defa ego ücret konusunu kendisine açtım. Ücret vermeyi öneri ettim. Fakat beni başka spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, akmak istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ego yıllardır küşayiş meydanlık gelirim buraya. Canım sıkılınca de dirimsel çay içerim. Şehitlik domuzuna tıpkı merhale. Kardeşim gibi binlerce şehit var. Hepsinin mekanı behişt olsun” diyerek konuştu.Share: