İklim değişikliğinin emlak fırsatı yarattığı 3 mıntıka

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

ÇAKER’bile Kaliforniya’nın kuzeyi teşrinievvel ayında başlayan ve april ayına büyüklüğünde bitmeme eden teferruatlı ve yağmurlu dönemlerle bilinir. Ancak bugün iklim değişikliği zımnında bölgede kış günleri oldukça güneşli geçiyor. Bu durum ise eşi bir yepyeni tıpkısı kuraklığa sebep oldu. Yaz ayları ise kasıp kavuran sıcaklarla geçiyor. Forbes’un haberine bakarak bunun sonucunda Kaliforniya’üstelik yaşayanların şişman ayrımsız kısmı, gitmek için ayrımlı bölgelere yöneliyor. Bu nedenle birlikte bölgede taşınmazlar talebi düşüşte.

Analog iklim göçleri dünyanın birçok bölgesinde güdük devir içerisinde yaşanacak. Tıpkısı yatırımcı olarak, emlak yatırımı yaparken kızdırma altındaki bölgeleri ve bu bölgelerde zihayat insanların tercih ettikleri bölgeleri tespit etmek gerekiyor. İklim göçü zımnında oluşan aynı yatırım fırsatını sınırlamak için adisyon edilen iklim değişikliklerinin etkisine yaklaşmak ve benzeri zamanda bu değişimlerin pazarda elbet karşılanacağını saymak gerekiyor.

Bu anlamda kasırgalar, fırtınalar ya dahi ötede ısıdam kadar iklim riskleri öne çıkıyor. Aynı zamanda hele birlikte tarım alanında öne sâdır bölgelerde kuraklık etkisi ilgi çekiyor. amma velakin bahir seviyesinin yükselmesiyle su altında kalma riski mevcut periferi bölgelerini dahi sınırlamak gerekiyor. Bu etkiler gayrimenkul alanında değerlendirildiği büyüklüğünde tarım ve turizm alanında da ayn uğrunda bulundurulmalı. Bu kabil riskleri ve yaratacağı etkileri değerlendirirken, bölgenin ortamında bulunduğu ülkenin ekonomisine da özen söylemek gerekiyor.

İklim riskleriyle daha etkin tıpkı şekilde temel edebilen ülkeler alelumum zengin ülkeler oluyor. Ayrıksı yandan ara sıra çorak ülkeler, abuhava etkilerini elan faziletkâr seviyelerde yaşayabilir. Birçok derecelendirme kurumu iklim risklerine hazırlık seviyesini yoklamak üzere ülkelerin iklim girişimlerine bakıyor. Bu alanda ülkelerin yenilenebilir erke uygulamaları, karbon çıkarma hedefleri, elektrikli araçlar konusundaki tutumu ve müstehase mahrukat kullanımını tenkis hedefi öne çıkıyor.

Daha birlikte önemlisi finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre ülkelerin karşılaşacakları abuhava etkisiyle savaşım edebilecek finansal ve teknolojik kaynaklara sahip olup olmadığı de heybetli. Tıpkı yatırımcı kendisine benzeri zamanda, ülkenin iklim göçü sonucunda kâm görüp görmeyeceğini de kullanmak gerekiyor.

İklim değişikliği ne bölgelerde okazyon yaratıyor?

1. Portekiz

Portekiz amelî iklimi ve akla yatkın yaşam koşullarıyla dünya çapında emeklilerin tercihlerinden ayrımsız tanesi. Ülkenin yurt piyasası bile geçtiğimiz 10 yılda artan talepten kâr gördü. Portekiz deminden tıpkısı zamanda iklim değişikliğinden sunu beş altı etkilenecek bölge kendisine üstelik dikkatleri çekiyor. İklim değişikliğinin Portekiz’in katışık yurtiçi hasılası üzerindeki etkileri minimum olacak ve talih dünyada yeryüzü az etkiyle karşılaşanlar beyninde yer matlup. Benzeri zamanda ülkenin iklim değişikliğinin beraberinde getireceği etkilerle dövüşmek amacıyla donanımı da bulunuyor.

Ülkenin aksi yanlarından tıpkı tanesi susuzluk olacak. Bu riziko ise ülkenin şimal sahillerinde mevcut Lizbon şehrinde az çok düşük. Portekiz’mağara bu alanda özen çekiyor olmasının nedenlerinden bir tanesi de, abuhava değişikliğinden az çok çok etkilenecek Güney Asya’ya ilişkin olmaması. Eş tıpkısı şekilde ÇAKER ile ilişkileri üstelik düşük seviyede. Talih ekonomisi bağıl namına hür ve Avrupa’nın şişman ekonomilerine kıyasla elan türlü tıpkı ticaret sektörü bulunuyor.

2. Kanada’nın doğusu

Kanada genişlik şiddetli senaryoda üstelik iklim değişikliği konusunda yeryüzü erdemli direnci gösterebilecek ülkelerden aynı tanesi. Fakat talih deniz seviyesinin yükselmesiyle tehdit altında kalabilir. Fırtınaların artması ve sel olayları birlikte muhteşem riskler oluşturuyor. Fakat mevki bunlar dışındaki risklerden berenarı birkaç etkilenecek.

Ülkenin tarım ve turizm sektörleri, gelgel sıcaklıklarının artmasından fayda birlikte görebilir. Bire Bir zamanda Kanada abuhava değişikliğinin etkileriyle savaşım üzere efdal bir donanıma topluluk. Kanada’nın iklimi ve barhana politikaları zımnında emekliler eliyle sıklıkla yeğleme edilmiyor. Ancak yatırımcılar burada oluşacak fırsatları değerlendirebilir. Kanada abuhava göçünün en nazik kazananlarından aynı tanesi gibi.

3. İspanya’nın kuzeyi

İspanya’nın hayat dolu yanları arasında ülkenin bahir seviyesindeki yükselişi taharri altına alabilmesi ve keyif sistemi vadi alıyor. Özge yandan ülkenin genişlik balaban tabii tehdidi hâkim olaylarından kaynaklanıyor. Ülkenin turizm sektörü iklim göçünden huysuz etkilenebilir. Yatırımcılar bu nedenle ülkenin kuzeyine odaklanıyor. Bu bölgede hem kent merkezlerinde hem birlikte kırsal alanlarda fırsatlar bulunuyor. İspanya’nın bu bölgesi adeta tıpkısı emin liman. Bir Nice katıksız kıran burada görülmüyor, bereketli miktarda su bulunuyor ve orman yangınları bağan tıpkısı riziko oluşturuyor.

Dünyanın yeryüzü dip yer altı treni istasyonu

 

Şoke fail iddia: Toptan elitler eskimemiş salgını planlıyor!

 

Avrupa aşısızlara kapanıyor: Bir ülkeden elan gümüşgöz tedbirler!

 

Share: