Ilbay Aksoy: “Dünyada eşi benzeri sıfır ayrımsız zafer”

Ziyalı Valisi Hüseyin Aksoy, 30 Ağustos Zaferi’nin fedakarlık ve kararlılığın göstergesi olduğunu rapor ederek “Dünyada eşi aynı bulunmayan tıpkısı zaferdir” dedi.

30 Ağustos Galibiyet Bayramı zımnında Aydınlık Valisi Hüseyin Aksoy benzeri kuvve yayınladı. Birlik ve beraberliğe dikkat çekici Vali Aksoy, mesajında “Milli Halas Savaşımızı tarihte eşi aynı görülmemiş bire bir zaferle taçlandıran, temas aşaması vatanseverlik ve yiğitlik destanlarıyla yoğun 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünü milletçe bağlanak ve kardeşlik içerisinde; şişman bire bir hava ve coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos Zaferi, ülkemizi kesmek ve milletimizi boyunduruk altına almak isteyen devletlere cebin, fukaralık süresince, yer ağırlık koşullarda ve rastgele şeyin bittiği sanılan bir dönemde, cesim milletimizin sarsılmaz azmi, faziletli iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile müktesep balaban bire bir zaferdir. Ermiş Milletimizin fedakarlığının, kararlılığının, yurt sevgisinin balaban ve manalı tıpkı göstergesi olan bu galebe bire bir zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, ulusumuzun irtibat ve beraberliğinin, iktidar ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tamam dünyaya gösterildiği tarihte ayrımsız yoksuz benzersiz tıpkısı zaferdir” ifadelerine saha verdi.

30 Ağustos Zaferi’nin bir nice ulusa bile yol gösterdiğini sözlerine ekleyen Ilbay Aksoy; “Türk Milleti, doğru ve benbenci direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve öncü sevgisinin, dijital güçten daha faik olduğunu kül dünyaya kanıtlamış, bağımsız devam etmek talip bir nice ulusa üstelik sefer göstermiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Nazik Atatürk’ün önderliğinde, cihanşümul değerler ışığında gelişmesini sürdüren, demokratik ve modern aynı ahbaplık devleti namına dünya devletleri arasında değme yerini almıştır. Bilinmelidir ki, geçmiş Çanakkale’üstelik, İstiklal Harbinde, 15 Temmuzda olduğu kabil zaman üstelik Ülkemizin ve Milletimizin ayrılamaz bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine müteveccih hain saldırılara alın, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı şerif emanetin sorumluluğunun idraki namına, milli bağlanak ve beraberlik şuuru içre, bağımsız ve bağımsız milletvekili dirilik azim ve kararlılığını sürgit sürdürecektir. Bugün üzere görevimiz, ayrımsız yandan Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle cemaat çıkarak, ülkemizi uygarlık yarışında en son sıralara söylemek olmalı, değişik yandan bizi millet fail faziletkâr değerlerimizi daima hareketli tutmaya, yüceltmeye bitmeme etmeliyiz. Tıpkı zamanda bizden ahir nesillerin vatandaşlığından kurum ve değer duyacakları tıpkısı Cumhuriyet Altını çoğaltmak asıl hedefimiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tutmak için, bu zaferi bizlere dürü fail İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren bütün muazzez şehitlerimizi rahmetle, alp gazilerimizi gönül borcu ve şükranla anıyor, Aydınlı hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun eksiksiz mensuplarının, Galebe Bayramını yer içten duygularımla kutluyorum” dedi. – AYDIN

Share: