Ilbay Tutulmaz Devrek’te incelemelerde bulundu

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek’te ziyaretler ve incelemelerde bulundu. Tıpkısı dizi film ziyaret ve incelemelerde çıkmak amacıyla Devrek’e gelen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek TSO’yu ve Devrek Kaymakamlığını müzakere etti.

Devrek’te tıpkısı kol ülfet ve incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Devrek ziyaretine Çolakpehlivan Köyü’nde Kızılcık ağacı dikim programı ile başladı. Burada yapılan Kızılcık ağacı dikiminin peşi sıra Vali Tutulmaz ve beraberindeki gök bilimi  intihabat sonrasında fariza kayran Devrek TSO Umumi Heyet  Başkanı Abdullah Başoğlu, umumi heyet ve divan üyelerine alımlı çalımlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette; Zonguldak Valiliğinin himayelerinde, Devrek Tecim ve Endüstri Odası’nın öncülüğünde hesaplı projeler ile bölgenin sorunları danışma edilirken Filyos projesi ile bölgenin kullanılmamış hisse senedi sahalarına cemaat olacağını tamlayan Ilbay Tutulmaz;

“2 buçuk yıl geçmiş bölgemizde bulunan OSB’lerin üçte biri boştu. Yatırımcıya gel dediğimizde gelmiyordu. Doğalgazın bulunmasıyla bu arada yatırımcı için hava merkezi oldu. Şuan yatırımcı kayran istiyor amma düz veremiyoruz. Zaman 100 lime uran parseli olsun iki ay içre biter. Yatırımcının buraya gelmesi demek yeni iş kollarının ve iş sahalarının gelmesi gelmek. Buda odalara mukayyet olan üyelerin artması gelmek. Antrparantez kullanılmamış gelen yatırımcılar mıntıka halkı ve kâin yatırımcıların ekonomisini bile canlandıracak. bunu ayn önünde bulundurarak yatırımcıları üzere vadi bulma üstüne çalışmalarımız bitmeme ediyor” dedi.

Yaptığı ziyaretlerine Devrek Kaymakamlığı ile bitmeme eden Vali Tutulmaz, Kaymakam Beklenti Altay’a iadeli-i ziyarette bulundu. Kaymakam Altay, kaymakamlığın çalışmaları ve projeleri karşı Tutulmaz’a hikmet verdi. Ayrıca Ilbay Tutulmaz Kaza ziyareti esnasında geçtiğimiz günlerde Devrek’te içe yöneliklik farkındalığı etkinliği özne Sibel Toplu’nun da projesini inceledi. Projeyi detaylarını ve yapılacak olan hedeflerini Vali Tutulmaz’a aktardı. Projesinin aynı haddinden fazla ilde faaliyete buyurmak istediğini anlatan Sibel şişko birçok ilde gelişigüzel insanın şuurlu olması konusunda sakıncasız adımlarla ilerleyeceğini söyledi. Ilbay Tutulmaz dahi muktezi kurumlarla iletişime geçerek bindi vermeye hazır olduklarını belirtti.

Daha sonradan Akçasu Köyüne sabık Vali Tutulmaz, burada Su Açılışı Programına katıldıktan sonra Yeşilköy ve Müstakimler Köyü’nde vatandaşla buluştu. – ZONGULDAK

Share: