İlkokul öğrencisinin otobüs durağına astığı yazı duygulandırdı

Gümüşhane’dahi aynı beş öğrencisi marifetiyle yazıldığı değerlendirilen ve otobüs durağına asılan “Çıkmaz hayvanlarımıza önem verdiğimiz kadar geda insanlara de lütfen önem verelim” sözleriyle başlayan tezkere duygulandırdı.

Hasanbey mahallesinde kâin Dumlupınar İlkokulunun karşısında vadi düzlük otobüs durağına beş öğrencisi eliyle yazıldığı ve asıldığı değerlendirilen yazı okuyanların ihtisas dolu anlar yaşamasına bozukluk oldu.

Bölgede üslup yapan aynı yurttaş eliyle görülen ve içerisinde zaruret calip çocuklarla numara geçilmemesi gerektiği ifadeleri saha kayran alfabe durakta otobüs bekleyen vatandaşların dahi dikkatini çekti.

Vatandaşlar yetkililerden yazıyı yazan ilkokul öğrencisinin bulunarak ihtiyaç sahibi ise müzaheret edilmesi talebinde bulundu.

Mektubu yürüyüş yaparken ayırt fail ve okuduğu dönüş uyuyamadığını tabir fail Altan Gümüşhaneli ise “Mazi buradan geçerken bu yazıyı gördüm. Et Kafalı dönerken benzeri daha gördüm okudum ve bu akşam uykusuz kaldım. Çokça tasalı oldum. Bu çocuk ne yumruk durumdaki bu yazıyı buraya yazmış. Derecesiz üzüldüm. Tıpkısı kamuoyu oluşturup insanlara bindi olalım. İlimizde bu durumda olan haddinden fazla öğrencimiz ve insanlarımız var. Umuyorum ilgililer deste gösterirler dayanaklık etmek üzere. Bu çocukla dolma geçilmiş, arkadaşları numara esbak onunla. O orada yaralandı onun zarfında geldi yazıya döktü. ‘Aç insanlarla dalga geçmeyin’ diyor. Ben haddinden fazla alındım. Ben birlikte verimsizlik çektim, onu haddinden fazla mebzul anlıyorum. Ona ulaşmak istiyorum” diye konuştu.

İlkokul öğrencisi marifetiyle yazıldığı değerlendirilen yazıda şu ifadelere meydan verildi:

“Merhabalar hepinize. Çıkmaz hayvanlarına önem veren insanlarımıza teşekkürümüz çoktur. Çıkmaz hayvanlarımıza önem verdiğimiz büyüklüğünde geda insanlara da lütfen önem verelim. Geda insanlarla dalga geçmeyin hem onlar haddinden fazla üzülür hem üstelik siz da onlar hangi çektiyse çekersiniz. O yüzden lütfen hakeza ayrımsız şey yapmayınız. Hem birlikte onlarla kolpo geçince hangi kazanıyorsunuz. Geçelim onlar hakkında bilmeyenlere vukuf vermeye. Onlar dahi bire bir sokak hayvanları kabilinden açgözlü ve susuz tıpkı şekilde ümit bekliyorlar. Sizden çokça şey istemiyorlar ki. Siz bittabi evinize yemek götürüyorsanız, çocuklarınıza bergüzar alıp onları bahtiyar ediyorsanız onlar münasebet evine atlatmak alıp, çocuklarına ihsan alıp onları bahtiyar edemiyor. Çünkü onların parası yok. Bazı insanlar bile der ki münteha savuşturmak neyse birlikte oyuncak hangi bağ demesin. Aynı çocuğun mutlu olmaya hakkı namevcut mu? Fakir bala buraya zaruret çekeyim diye mi geldi. Yoksa Tanrı onu yoksulluk çeksin diye niteleyerek mi yolladı? Lütfen onlara arkalama cilt.”

Öte yandan ekol çevresinde yine öğrenciler eliyle yazıldığı değerlendirilen ve hayvanlara ezinç edilmemesi yönünde mesajlar içeren mektuplar belirleme edildi. – GÜMÜŞHANE

Share: