İMAF’tan depremzedeler amacıyla müzaheret seferberliği

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve çevresindeki illeri da vuran depremler yürekleri dağlarken, STK’lar yardım üzere bölgeye akış ediyor. İzmir’da hayatiyetli Mardinliler bile depremzedeler amacıyla tıpkı tır malzeme gönderdi. İMAF Umumi Heyet Başkanı Ahmet Tunç, “Bölgeye aynı tır yolladık, ikinci tır üzere birlikte çalışmalarımız geceli gündüzlü bitmeme ediyor” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 kenti vuran, tam Türkiye’yi kanun boğan 7,7 ve 7,6’lık depremler sonrası bütün mevki, toprak üzere yardım seferberliği başlattı. İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) bile felakete ilgisiz kalmadı ve bölgeye ayrımsız tır yardım gönderdi, ikinci tır amacıyla birlikte yardımlar toplanılıyor.

“İkinci tır için birlikte yardımları toplamaya devam ediyoruz”

Devlet kendisine haddinden fazla iri bire bir felaketle karşı karşıya kalındığını tamlayan İMAF Umumi Heyet Başkanı Ahmet Bronz, İMAF’ın bölgeye yardım için seferber olduğunun altını çizdi. Bronz, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevresindeki 10 kenti dahi deyim yerindeyse yerle bir eden çok iri aynı felaketle cebin karşıyayız. Serencam yüz yılın arz iri ikinci depremi. Hepimizin içi parçalandı, canımız yandı. Nedeniyle böylesine nazik bir depremden çokça sayıda insanımız suratsız etkilendi, binlerce insanımız da hayatını kaybetti. Biz üstelik İMAF olarak bölgede kıygın olan insanlarımızı asla bekâr bırakamazdık. Dolaşma bağlanak haset, dolaşma tesanüt günü. Arkadaşlarımızla birlikte derakap koordinasyonumuzu sağladık. İzmir’deki Mardinli hemşerilerimiz, aksiyon insanlarımız, STK’larımız ile birlikte güdük müddet içerisinde aynı tır yardım malzemesi topladık ve hareket bölgesine yolladık. Tıpkısı tırı yolladık ama ikinci tır üzere bile yardımları toplamaya devam ediyoruz” dedi. – İZMİR

Share: