İngiltere’da eş fiyatlarında eskimemiş rekor

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Hoppadak Türkiye’de değil cemi dünyada gayrimenkul fiyatları dakikasında artıyor. Efdal faizler dahi aile fiyatlarındaki artışı frenleyemiyor. Enflasyonun rekor seviyeye ulaşması, mütezayit maliyetler hane fiyatlarına yansıyor. Halifax Basamak Değer Endeksi’ne bakarak, benzeri evin sayı farkı fiyatı sabık yıl yüzde 11 artarak yeni bire bir rekor kırdı. Bire Bir habbe averaj fiyatı şu anda 282.753 sterlin e ulaşarak güzeşte taban göre yüzde 1,4 arttı. Bu ölçü son şeş aydaki yer iri mahiye artış kendisine kayıtlara geçti.

Halifax genel müdürü Russell Galley, “İngiltere’da averaj ev fiyatları Mart ayında bu yana peş peşe dokuzuncu ayda yükseldi. % 1,4 oranında ve ortalama 3,860 sterlinlik artış, geçen Eylül’den bu yana sunma şişman sıçrama oldu. 2021’in bu yılın başına kadar devam eden dallı güllü ivmesiyle, almanak basamak fiyat enflasyonu 2007 ortasından bu yana yer yüksek seviyesine ulaştı” dedi.

Galley, bakir rekorun serencam bur yılda 28.113 sterlinlik artım anlamına geldiğini belirterek, bu oranın halkın sağlık artışının çokça üzerinde olduğunu söyledi. Enflasyondaki artışın bitmeme temsi hele basamak maliyetlerindeki artışın fiyatlara yansımaya bitmeme etmesi bekleniyor.

İngiltere çekirdeksel enerjiye yöneliyor

İngiltere, Sberbank ve Moskova Itimat Bankası’nın mecmu varlıklarını dondurdu

İngiltere’dahi ayak halkının finansal durumu kötüleşiyor

Avrupa borsaları İngiltere dış düşüşle kapandı

İngiltere’da bitiren güveni anif düştü

İngiltere MB Başkanı’ndan saklı yazı servet açıklaması

Share: