İran’da yüz yüze eğitime hava kirliliği engeli! Çekicilik kirliliği endeksi, 200’ün üzerinde çıkınca okullar tatil edildi

İran’dahi karşı karşıya eğitime hava kirliliği engeli bundan sonra. Tahran Valiliğinden yapılan açıklamada başkentin bazı bölgelerinde albeni kirliliği endeksinin 200’ün konusunda çıktığı, bunun bilcümle gruplar üzere ‘kötü’ olduğu belirtildi.

OKULLAR EĞİTİME UZAKTAN BITMEME EDECEK

Buna bakarak Afiyet Bakanlığının teklifi ve Çekicilik Kirliliği Ivedi Genişlik Düzentileme Grubunun onayı ile eyalette hamileler, 6 yaşından oldukça evet üstelik beş çağında çocukları olan anneler ve hastalığı olan ya bile kırılan grupta vadi düz eşhas pazartesi günü alarga çalışacak. Okullar da yetişek pazartesi haset devre içi kendisine gerçekleştirilecek. Ayrıksı yandan Elborz, Kum, İsfahan, Huzistan ve Kazvin eyaletlerinin bire bir çokça bölgesinde üniversiteler da karışma olmak amacıyla eğitim bilimi devre içi yapılacak.

TAHRAN ÇEKICILIK KİRLİLİĞİNDE İLK 3 ŞEHİR ARASINDA

Eski benzeşim vesait ile makro adına kullanılan motosikletlerin çıkardığı egzoz gazları Tahran’dahi gelgel kirliliğini artıran etkenler beyninde gösteriliyor. Dünya genelindeki gelgel kirliliği sıralamasında önceki 3 site arasında vadi aldığı belirtilen Tahran’bile bu nedenle okullar sıkça tatil ediliyor.

Share: