İş adamı Eşin Nazillili gencin umudu oldu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde geçirdiği gidiş geliş kazası sonucu sol bacağını kaybeden İhsan Kaan Cenup’in (19), takma ihtiyacı Aydınlı iş adamı Avukat Rıdvan Eşin’in desteği ile karşılanıyor. Haftaya takma bacağına kavuşacak olan Güney’in yürüme özlemi biterken, yeniden iş hayatına atılacak olan İhsan Kaan, sevdiği kız ile da belgi yapacak ve yüzüklerini üstelik Rıdvan Eşin takacak.

İhsan Kaan Cenup’in durumundan apaydın olduktan sonraları bir anda harekete geçen ve altı aydır beklediği takma bacağın yapımı üzere devreye giren iş kadını Avukat Rıdvan Eşin, “Kardeşimiz bize ulaştı. Medikal firma ile hasis aynı pazarlık dahi yaptık. Eksiğini dahi zekat hesabımızdan tamamladık. Zekat hesabımız bizim değil Tanrı’ın parasıdır. Çokça şükür rabbimizin rızası ile İhsan Kaan kardeşimizin ihtiyacını karşıladık” dedi.

Demirci kalfası olduğunu söyleyen İhsan Kaan Güney, “Bu yıl 28 Mayıs günü Nazilli’birlikte motor ile geçirdiğim tek yanlı kazada sol bacağımı diz üstünden kaybettim. Kaza, tek taraflı olduğu üzere sigorta şirketi protez masrafını karşılamadı. Aydın’birlikte hususi bire bir iyileştiren firmada ati hafta protez bacağım takılacak. Kullanılmamış tıpkısı işe atılmam, sevdiğim kız ile nişanlanmam ve özgürce yürüyebilmek üzere 6 aydır bu ajanda bekliyorum” diye konuştu.

Normal şartlarda iki yada üç ay içinde takma takıldığını belirten Güney, “Yaklaşık 150 bin TL maliyeti vardı. Maddi durumumuz izin etmediği için biz şeş ay bekledik. Rıdvan ağabey karşımıza çıkmasa ihtimal çıktı bekleyecektik. O’nun yardımıyla volta özlemim bitecek. Çok mutluyum önümüzdeki haftanın tıpkı zaman ilk gelmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Rıdvan Eşin’in kendisi için yaptığı bağışın önemine aksan yapan armağan Kaan Güney, “Yaşamayan ve çekmeyen bilmez o yüzden Rıdvan ağabeyimin bana yaptığı iyiliğin kıymeti kıymetiharbiye biçilemez. Allah ondan razı olsun. Benim için harcadığının bin katını ona versin. Onun gibiler olduğu sürece bizim gibi insanlar asla arasında kalmaz” ifadelerini kullandı.

İhsan Kaan Cenup’in nişanlanmak amacıyla takma takılmayı beklediğini sonraları öğrenen iş adamı Eşin, “Belgi yüzüklerini ben takacağım, nikah şahitleri da olacağım. Sadece zaman değil artık İhsan Kaan kardeşimin birlikte olacağız. Bahtiyar bire bir toplumsal hayatı, kalburüstü bire bir gelişim yaşamı olacağına candan inanıyorum” dedi. – AYDIN

Share: