İsim benzerliği ocak sahibi yaptı, durumu metrukiyet davasında fark etti

İsim benzerliği sülale sahibi yaptı, durumu boşanma davasında ayırt etti

17 yıldır üzerinde ayrımsız ev elan olduğunu boşanma davasın fark etti

2 sene boyunca lüp temel sahibini aradı

ELAZIĞ Elazığ’birlikte hayatiyetli Hasan Sebep, eşiyle metrukiyet davası sürecinde mala konan tedbir sonucunda üzerinde benzeri lüp elan olduğunu öğrendi. Tapuya giderek durumu araştıran ve adam benzerliğinden dünya apayrı birinin evinin konusunda yapıldığı gören Yıldırım, tahminî 2 yıl uğraşmasının ardından Almanya’üstelik yaşayan adaşına ulaşarak evi devretti.

Elazığ’birlikte diri 4 bala babası Hasan Saika (61), eşiyle metrukiyet aşamasında olduğu müddet içre mala tedbir konulması ile konusunda bire bir sülale daha olduğunu öğrendi. Bire Bir butlan olduğunu anlayan ve tapuya giden Sebep, bambaşka ayrımsız dairenin daha 2005 yılından itibaren mülkiyetin üstünde olduğunu öğrendi. Yapılan araştırmada evin, ağababa ismine büyüklüğünde aynı olan apayrı bir Hasan Sebep’a ilişkin olduğu tespit edildi. Sorun sürecinde konusunda 2 ev göründüğü amacıyla kendi evini eşine vermek zorunda mütezayit Sebep, başka habbe kerim sahibi temin etmek için 2 sene uğraştı. 2 yılın böylecene Hasan Saika, adaşına ulaşmayı başardı. Almanya’de diri Hasan Yıldırım dahi gökçe yazın memleketi Elazığ’a geldi. Saika, adaşını da alarak tapuya gitti ve evi anne sahibine devretti. vaktiyle üzerinde 2 evi kâin Yıldırım ise şimdi bin lira vererek kirada oturmaya başladı.

“Gel malını aldatma dedim”

Konusunda 2 familya olduğunu boşanma davasında öğrendiğini tamlayan Hasan Yıldırım, “Adamın evini katetmek amacıyla öz evimi sakat eşime verdim. Yoksa normalde evimin yarısı benim yarısı çarkıt eşimindi. Ego lüp yarısını arkadaşın mağdur olmaması üzere atıfet ettim. Şu zaman evsiz kaldım. Bin lira icar ile kiradayım. Benim bir evimin daha olmadığını bildiğim üzere tapuda soruşturdum. İsmim Hasan Sebep. Diğer arkadaşla cet ismim dahi tutuyor. 2 sene kadar araştırdım, fakat bulamadım. Avukat İbrahim Ersöz bana yardımcı oldu. Geçmiş belediyeye gittik evin adresini bulduk. Elan sonraları mahalle muhtarına gittik. Sorduk, peki Hasan Yıldırım diyerek birini tanıyorum dedi. Hasan Sebep’ı araştırdık, sorduk ve Almanya’birlikte olduğunu öğrendik. Muhtarın vasıtası ile kendisine ulaştık. Gel malını şike dedim. Haddinden Fazla şükür Allah bize başka benzeri şey yıldız etmedi. Arkadaşında ateşçi helaldir. Çağırdık ve geldi. Zaman mülkiyetini kendisine devrettim” dedi.

“Arkadaşa teşekkür ederim”

Dürüstlüğünden dünya adaşına teşekkürname eden Hasan Sebep ise “Evi 2005 senesinde aldım. 2013 senesine büyüklüğünde üstelik kendim oturuyordum. Sonradan ailemi de elverişsiz dışına getirdim. Henüz sonra kiraya verdim. İçinde halen müstecir oturuyor. Benim ağababa adı Mehmet, ana adı Reşide. Ben 1975 doğumluyum. Hasan abi köle iri. Aramızda yaş farkı bile var. Bir Zamanlar tapuya verdiğim kimliği birlikte elan değiştirmedim. Arkadaşa teşekkürname ederim” diyerek konuştu.



Share: