İsrail’in Mağrip Şeria’ya saldırılarında 3 Filistinli öldü

İsrail askerlerinin, engelleme altındaki Mağrip Şeria’nın Nablus kentinde düzenlediği baskında 3 Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail askerlerinin Nablus kentinin sakat kent bölgesine düzenlediği baskında 3 kişinin öldürüldüğünü, 40’tan aşkın kişinin yaralandığını açıkladı.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan kayıtlı açıklamada, “Filistinli aktivist İbrahim bildirme-Nablusi ile farklı bire bir kişinin Gün Batısı Şeria’nın kuzeyinde tembel arkaç getirildiği” aktarıldı.

Nablus’taki baskının İç İstihbarat Servisi Şin-Bet (Şabak) ile eş yapıldığına işaret edilen açıklamada, baskında omuzdan fırlatılan roketler üstelik karışma bir nice silahın kullanıldığı tabir edildi.

Öldürülmüş Nablusi isimli Filistinlinin bir nice eylemden mesul tutulduğu açıklamada, başat sırasında onlarca Filistinlinin taşlarla askerlere kıymet vermesi konusunda olayların çıktığına aksan yapıldı.

Açıklamada, İsrail güçlerinin değme zayiat vermeden bölgeden ayrıldığı kaydedildi.

Filistin Kızılayı, Nablus kentindeki baskında 4’ü yoğun tutmak amacıyla 30 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

İşgal altındaki Garp Şeria ve Şarki Kudüs’te Filistinlilerin evlerine sıkça baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Mürekkep Milletler raporlarına bakarak, İsrail güçleri 2022 esasen 26 Haziran’a büyüklüğünde Filistin topraklarına yaklaşık 1600 el başat düzenledi. Bu baskınlarda 60 Filistinli hayatını kaybetti, yaklaşık 6 bin Filistinli da yaralandı.

Tren: Filistin dosyası, en koca konularımız arasında

 

Filistin’dahi mütareke başlıyor

 

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında ölen Filistinli sayısı 15’e bundan sonra

 

Share: