İstanbul’da SELIM Partili belediyelerde işçilere yüzdelik 80 zam

DOĞRU Öğür İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, belediyelerde çalışan işçilerin geciken dolgun hareket sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini gidermek amacıyla belediye başkanlarıyla yaptıkları toplantı neticesinde, Mahalli İdareler Amme İşveren Sendikasının (MİKSEN) teklifi doğrultusunda 1 Temmuz 2022’den laflamak amacıyla işçilere yüzde 80 oranında zam yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

“Karşı Karşıya 100 Dolaşma” programı kapsamında AK Tümen Sarıyer İlçe Başkanlığında matbuat açıklaması eden Kabaktepe, milletin beklentisi, talebi, umudu hangi ise DOĞRU Fırka’nin onun icraata dönüşmesi, yapılabilir ve uygulanabilir kuzuluk gelmesi için hız edeceğini söyledi.

Kabaktepe, geleceğin Türkiye’sinin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulacağına dair inançlarını vatandaşlarla paylaşacaklarını belirterek, “YANLIŞSIZ Tümen bakım ve eserde, belediyecilikte, hükümet namına yaptığımız hizmetlerde bire bir markadır. Bunu hep beraber inşallah daha yukarıya taşıyacağız. ‘Aldatma üstadı’na hakikatle inşallah müstelzim dersi vereceğiz. Herhangi Bir devir bakir kimi matlup yalanları üreterek insanlarımızın zihinlerini ve bakışlarını gerçek dışı hadiselere çevirmek talip desise ustacılığının meslek olmasını engelleyeceğiz.” dedi.

Belediyelerde şişko inikat hareket görüşmelerinin bitmeme ettiğini, işçilerin geciken şişko inikat zammı nedeniyle kıygın olmaması üzere faaliyet yaptıklarını aktaran Kabaktepe, şunları kaydetti:

“Bakım-İş ve Temiz Atılganlık Sen ile Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası arasında ölçülü İstanbul DOĞRU Partili kaza belediyelerimizdeki şişko aksiyon sözleşmelerinde daha uzlaşı sağlanamamasına rağmen hisse senedi yerlerimizde etkin iştirakçi kardeşlerimizin geciken toplu aksiyon sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini koparmak için belediye başkanlarımızla yaptığımız toplantı neticesinde, MİKSEN’in teklifi doğrultusunda belediye şirketlerimizde etkin işçilerin 1 Temmuz 2022’den konuşmak için 30.06.2022’deki ücretlerine şirketlerimizin umumi heyet kararıyla yüzdelik 80 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.”

Zammın açıklandığı salonda bir nice belediye reisi ve personeli da amade bulundu.

Açıklamanın peşi sıra Kabaktepe ve şehremaneti başkanları esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İstanbul Belediyesi dışardan borçlandı

 

İstanbul’da El Ekmek’in fiyatı 3 liraya yükseldi

 

Share: