İYİ Parti Umumi Başkanı Akşener, Bolu’da itfaiye aracı binasının açılışına katıldı Açıklaması

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, “İnşallah 13. cumhur reisi bizim gösterdiğimiz aday olacak, ben ona inanıyorum.” dedi.

Akşener, Bolu Belediyesince Paşaköy Mahallesi’nde yapılan eskimemiş itfaiye binasının açılış törenindeki konuşmasında, Kavim İttifakı’nın seçme uray başkanlarının yaptığı çalışmalardan kıvançlı olduklarını söyledi.

Hepsinin çokça balaban büyüklenme ortaya koyduğunu belirten Akşener, “Çalmadılar, çaldırmadılar, tutumsuzluk etmediler. Dolayısıyla elde ettikleri her bir kuruşu de hem konkre hizmete hem bile kaybolan toplumsal ululuk olma anlayışının yanına toplumsal belediyeciliği koydular.” diye konuştu.

İstanbul, Ankara ve özge şehirlerde Bolu’bile olduğu kadar antipatik sabık kışta istinas parasını veren, gıda yardımı işleyen, vatandaşlara dokunarak sosyal belediyeciliği uygulayıcı yöneticilere teşekkürname eden Akşener, israftan arttırılan gelişigüzel şeyin halka harcandığını anlattı.

“İnşallah 13. cumhurbaşkanı bizim gösterdiğimiz aday olacak, ego ona inanıyorum.” diyen Akşener, hem seçilen cumhurbaşkanının hem üstelik ortaya çıkan iktidarın, belediyelerde ortaya konulan o iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve sosyal ihtişam olma anlayışını bitmeme ettireceğini kaydetti.

Akşener, Meclis Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katip uzuv olduğunu aktararak, “Gelişigüzel çalıştık uzunca biraz. Nedeniyle Bolu amacıyla çarpan kalbini bilirim, Bolulular için hayallerini bilirim ama vitesi yükseltmiş gördüm. İki özdek kâm etti; dedi ki ‘Meral bacı, masada benim adımı unutma.’ Deminden herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci önemli mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor ki ‘Gözünde ışıntı olan abiden haddinden fazla elan ferah tutum yönetirim.’ Akıllıcasına mu anlamışım? Bunu birlikte unutmayacağım Tanju başkan.” diye konuştu.

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilgilendiren konuyu gündeme getirmekte rast olduğunu söyleyerek, “Türkiye’üstelik bu durumu, bu rahatsızlığı suç duyurusu üzerine mukavim çok gürültülü çıkaran oldu ama sunu majör sesi çıkaran siz oldunuz. kimi vakit nahak yere saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ben sizin insancasına yanınızı bilirim, zımnında ayırmak istediğinizi, nereye dikkati çalmak istediğinizi bilici biri namına.” ifadelerini kullandı.

Bütün siyasal partilerin sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ait konkre ve kilitsiz küreksiz deklarasyonları olduğuna aktaran Akşener, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde sığınmacılara dair konkre programımızı açıkladık. Namına ‘Milli Kafile Doktrini’ dediğimiz, 3 sene içerisinde Türkiye’deki hep sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun amacıyla Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad dahil kalkmak amacıyla herkesin masaya oturduğu, bu yükü vakit kaybetmeden Türkiye’nin çekmeyeceği planı, programı paylaştık. Sizlerin da et kafalı bildirimleri olursa bunun güncellemeleri devam edecek.”

Atatürk’ün sevdiğini rapor ettiği “Selanik” türküsü eşliğinde sürdürdüğü konuşması sırasında duygulanan Akşener, şunları kaydetti:

“Bizlere Rumelisi’nden Anadolu’suna tıpkı ruhu bırakan, bu cumhuriyeti kuran ve bizlere hayat eden, hiçbir vatandaşını fark etmeyen, zenginine fakirine bakan, fakirini kollayan, demokrasiyi garaz seçmiş o insana bu kadar taşlama edilirken, onunla bu büyüklüğünde savaş edilirken, ona bu büyüklüğünde butlan edilirken arada bir kendime soruyorum; ülen Meral Akşener, üzerine düşeni namına getirebildin mi? Arada Bir söylüyorum, ulan büyük kayırıcı Atatürk! Mustafa Eksiksizlik Kâmil, bizleri affet. Amma bayram olsun, sana ahit olsun, bu ülkenin insanlarını senin üzere bir arada, birbirine düşürmeden gelişigüzel tutacağımıza bayram veriyorum. Manevi nezdinde saygıyla dostça hürmetle eğiliyorum. Allah böyle türküleri tıpkı elan söyletmeyi Türk’e baht etmesin diyorum.”

Özcan’dan cumhurbaşkanlığı adaylığı talebi

Bolu Şehremini Özcan dahi uray adına ekonomilerini çok iyi yönettiklerini, toplumsal yardımlar alanında birlikte haddinden fazla mebzul işler yaptıklarını belirterek, yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Altılı masanın ortak reisicumhur adayı belirlemesi konusuna değinen Özcan, “Beraber altılı ganyan masa kendisine herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplum olarak bekliyoruz. Orada dahi özdek olursa Bolu’de üstelik ayrımsız kardeşiniz var. Diploması var. 8 yıllık fehamet deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği sonuç 5 seçimin hepsini nail sükse öyküsü birlikte var. Aklınızın ayrımsız kenarında bulunuversin Sayın Genel Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Akşener ve Özcan, itfaiye elbisesi giyerek dualarla eşliğinde binanın küşat kurdelesini kesti.

Akşener, daha sonradan Bolu Dağı’nda bire bir otelde partililerle basına mecbur toplantıda tıpkısı araya geldi.

Share: