İzmir polisinden film sahnelerini aratmayan operasyon: 29 torbacı gözaltında

İzmir’in Bayraklı, Karabağlar ve Eğlek ilçeleri ile İstanbul ve Muğla’da, esrar husus ticareti yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik İzmir polisi marifetiyle eş anlı ameliyat gerçekleştirildi. Helikopter ve hususi harekat destekli, film sahnelerini aratmayan operasyonda 29 kaknem gözaltına alındı.

İzmir İl Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü ekipleri, ‘torbacı’ olarak rapor edilen metal yön satıcılarını bulunmayan etmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar dahilinde kentte Bayraklı, Konak ve Karabağlar ilçelerinde metal bap ticareti yaptığı belirlenen şüphelileri yakalamaya yönelik düğmeye basıldı. Yapılan düz ve analiz çalışmaları sonucu adresleri belirlenen şüphelileri yakalamaya yönelik, 16 Ağustos tarihinde Bayraklı, Karabağlar ve Konak ilçeleri ile İstanbul ve Muğla’da senkronik işler gerçekleştirildi.

Operasyon film sahnelerini aratmadı

Havadan helikopterin destek verdiği ve hususi harekat polisinin bile katıldığı işler, hareket filmi sahnelerini aratmadı. Adreslerde 29 yabansı gözaltına alınırken, adreslerde uyuşturucu köpekleri ve polis ekiplerince didik didik arama yapıldı. Yapılan aramalarda, satışa amade ağıl getirilmiş çokça miktarda duman- skank, kokain, metamfetamin, extacy, bireşimli ecza maddeleri ile 6 sayı alıngan sağlama, 2 sayı ruhsatsız tabanca, 3 adet tüfek, 115 skor tabanca/tüfek fişeği, 2 şarjör ve mızrap bap ticaretinde elde edildiği değerlendirilen mülk ele geçirildi.

Çalışmalar sürüyor

Gözaltına alınan 29 kaknem, işlemleri üzere Narkotik Idarehane Müdürlüğüne götürüldü. Operasyon dahilinde çalışmaların devam etmekte olduğu kaydedilirken, yapılan açıklamada, “İzmir polisi olarak; ilimizde torbacılara, çıkmaz satıcılarına ve uyuşturucu tacirlerine müteveccih mücadelemize vatandaşlarımızın desteği ile kararlılıkla bitmeme edilecektir” sözlerine saha verildi. – İZMİR

Share: