Jübilesini fail Batmanlı topçu tendürüst yetenekleri futbola vermek amacıyla çalışıyor

Sahalarda 30 yıl boyunca tümden koşturduktan sonradan jübilesini eden Batmanlı topçu Mehmet Emin Tosun, çalıştırıcılık yaptığı gençlere tecrübelerini aktarıyor.

9 yaşında Batman Petrolspor’un madun yapısında futbol oynamaya başlayan Tosun, sırasıyla çolpa kütle, 3. Öbek, 2. Loda ve 1999-2000 sezonunda bile Çanakkale Dardanel Spor Kulübünde 1 Kütle’de oynadı.

30 yıllık futbol kariyerinin peşi sıra 10 sene evvel jübilesini fail Boğa, 3 yıldır Batman İl Özel İdaresi Gençler Birliği Futbol takımının ast yapısını çalıştırıyor.

Teknik ekiple meslek ekol gezerek yetenekli çocukları futbola kazandırmaya müteharrik Kele, AA muhabirine, jübilesini yaptıktan sonradan antrenörlük yapmaya başladığını belirtti.

Amacının yavru ve gençleri en bol şekilde yetiştirerek, onların futboldaki yeteneklerini ortaya çakmak olduğunu belirten Kele, çocuk ve gençlere ellerinden gelen desteği verdiklerini, onların rastgele sorunuyla ilgilendiklerini söyledi.

Farklı yaş kategorilerinde yavru ve gençlerle haftada 5 bölüm alıştırma yaptıklarını anlatan Kele, ailelerin birlikte sonsuz gelip, çocuklarını izlem ettiğini anlattı.

Kele, “Aileler bizden ve kulüpten çok memnun. Füru dahi isteyerek geliyor. Onları gördükçe bahtiyar oluyoruz.” dedi.

2 yıl müstevli nedeniyle eğitimin aksadığını dile getiren Boğa, aynı yıldır varyemez benzeri şekilde çalıştıklarını, bu süreçten sonra çocukların çok elan gür yerlerde olacağına inandığını aktardı.

Boğa, “Hedefimiz bu çocukları yetiştirip arzulu takımlara uzatmak. Herhangi Bir çocuğun bu yönde hayali var. Amacımız çocukların bu hayallerine ulaşması için onlara arkalamak.” ifadelerini kullandı.

Sporculardan Misilsiz Hamitoğlu, aldığı eğitimle kendisini futbolda yükseltmek istediğini dile getirerek, hayalinin gelecekte Beşiktaş ve Fenerbahçe kabil kulüplerde eşkâl katlanmak olduğunu söyledi.

Mustafa Yeşut ise futbolu çokça sevdiğini, Batman İl Özel İdaresi ayak topu takımında kendisini geliştirdiğini belirtti.Share: