Juventuslu Angel Di Maria’nın evine hırsızlık girişimi serencam anda önlendi

İtalya Bir Numara Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’un Arjantinli futbolcusu Angel Di Maria’nın evine, kendisinin birlikte evde olduğu tam 3 harami girmeye çalıştı fakat serencam anda ayırt edilen hırsızlık girişimi, asayiş güçlerinin bir zamanlar müdahalesiyle önlendi.

İtalyan basınında yer kayran haberlere göre, Di Maria’nın geçmiş akşam ezanı saatlerinde Torino’nun müfrit muhitlerinden Gran Madre’deki villasında ailesi ve takım arkadaşı Dusan Vlahovic ile oturduğu tam, eli silahlı 3 emanet villaya girmeye çalıştı.

Villa etrafındaki özel güvenliğin, güvenlik kameralarından durumu fark edip, polise bilim vermesi ve güvenlik güçlerinin da acul, bir zamanlar müdahalesiyle hırsızlık girişimi son anda önlendi.

Fark edilen hırsızlar kaçmaya çalışırken, polis güçleri üç hırsızdan birini yakalamayı başardı. Özge 2 haydut ise kaçtı.

Angel Di Maria ve ailesi ile Vlahovic’in imtina etmek meşgul anlar yaşadığı belirtildi.

Polisin evvel incelemesinde, hırsızlık girişiminde bulunanların soygun konusunda uzmanlaşmış tıpkısı çete olduğu tespitini yaptığı kaydedildi.

Bu arada, Torino Emniyet Müdürlüğü, Di Maria’nın villasının bulunduğu bölgede düzenlilik güçlerinin sağlamlaştırma edildiğini bildirdi.

Juventus’tan önceki Fransa’nın Paris Saint-Germain (PSG) takımında kalıp giyen Di Maria’nın, Mart 2021’de PSG- Nantes maçı sırasında kendisi sahadayken evine harami girmişti. Di Maria’nın ailesinin birlikte evde olduğu tam gerçekleşen soygunda, 500 bin avro değerinde saat ve cevahir çalındığı basına yansımıştı.

Juventus’ta format giydiği sırada bire bir ayrıksı Arjantinli topçu Paulo Dybala’nın, takımı ile maçtayken evine harami girmiş ve oyuncunun altın eşyaları çalınmıştı.

Share: